1 exmanželka o práci v diplomacii

Trumpová prý odmítla být velvyslankyní: Donald mi to nabídl, ale je to moc práce

, NOVÉ

Témata: ,

Poté co byl zvolen Donald Trump americkým prezidentem, vyslovil český prezident Miloš Zeman myšlenku, že by se Trumpova první žena a zároveň rodačka ze Zlína Ivana Trumpová mohla stát velvyslankyní USA v České republice. Nakonec byl však nominován podnikatel Stephen King. Trumpová však pro New York Post potvrdila, že údajně post sama odmítla.

„Můj bývalý manžel mi řekl, že kdybych měla o post zájem, dal by mi ho,“ uvedla Ivana Trumpová pro New York Post na pondělní módní přehlídce v New Yorku. První žena současného amerického prezidenta se tak rozhodla kvůli případné ztrátě pohodlného života.

„Znamenalo by to čtyři roky v Praze, takže sbohem Miami, sbohem jarnímu a podzimnímu New Yorku a sbohem létu v Saint-Tropez,“ vysvětlila Ivana, která se narodila ve Zlíně v roce 1949. „Mám ráda svou svobodu a chci dělat to, co chci dělat, jít kamkoliv chci, s kýmkoliv. Nepotřebuji prestiž a je to navíc osmihodinová až dvanáctihodinová práce,“ dodala bývalá modelka.

Trumpová však zároveň dodala, že by jistě byla skvělou velvyslankyní, protože umí výborně vyjednávat. Je to pro ni však moc práce. Podle jejích slov se přesto stala alespoň „čestnou velvyslankyní.“ Zeman její rozhodnutí prý nesl nelibě a označil ji za zbabělce, který se vyhýbá odpovědnosti vůči své vlasti.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Jako nového amerického velvyslance v Česku navrhl nakonec Bílý dům podnikatele z Wisconsinu Stephena (Steva) Kinga. Stephen King, který používá ve svém životopise jméno Steve King, v současnosti působí jako výkonný ředitel centra pro profesionální rozvoj na obchodní škole při univerzitě v Madisonu (stát Wisconsin). Předtím působil například ve firmách Baxter International či Hewitt Associates. King vystudoval ekonomii na univerzitách v Madisonu a v Iowě.

Čtěte také: Trump navrhl velvyslance do Prahy – podnikatele Stephena Kinga

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.