2 Kauza brněnského politika

VIDEO: Náměstek brněnského primátora se nechal bičovat důtkami

, NOVÉ

Témata: , , ,

Náměstek brněnského primátora Matěj Hollan (Žít Brno) se nechal zbičovat. Video z podniku v ukrajinském Lvově, kde k bičování důtkami došlo, se stalo hitem sociálních sítí. Na Facebooku jej zhlédlo už přes 14 tisíc lidí a mezi mnohými vzbudilo pohoršení.

Na krátkém videu pořízeném v přítmí ukrajinského podniku je zachycen muž svlečený do půl těla. Tento muž v předklonu se nechává neznámou ženou bičovat důtkami do zad. Po každém anglicky vyřčeném „I want more!“ („Chci víc!“) mu žena uštědří další ránu důtkami. Tím mužem je právě Hollan, který je ve vedení druhého největšího města Česka.

Na konci minutového videa, kdy jej žena udeří asi desetkrát, se Hollan obleče do trička a jde ke stolu, kde sedí jeho známí. S jedním z nich si za uznalého komentáře potřese rukou.

Hollan na svém Facebooku uvedl, že jej do této hry, kterou si chtěl už dlouho vyzkoušet, v podstatě navezly jejich ukrajinské průvodkyně. „Neměl jsem čas to promýšlet, věděl jsem jen, že to prostě potřebuju zkusit,“ napsal náměstek primátora Brna. „A bylo to super. Žádné následky v podobě poničených zad či psychických traumat. Některý věci si člověk prostě potřebuje zažít,“ dodal.

V další větě však Matěj Hollan připustil, že „asi nebyl nejlepší nápad dávat to na Facebook“. „Ale když se už tak stalo, tak bych se rád v prvé řadě omluvil všem, které to pohoršilo, urazilo a naštvalo. Je vás hodně,“ napsal. Podle svých slov ale k poznávání sama sebe potřebuje silnější zážitky, které nejsou úplně obvyklé.

Video náměstka primátora zveřejnil na Facebooku jako první Marek Fišer ze Žít Brno, který byl na Ukrajině spolu s Hollanem. Fišer sice video vzápětí smazal, ovšem mezitím jej už převzalo sdružení Brno autem.

Čtěte také:

V Brně se rozpadla koalice, lidovci s ČSSD odvrhli ANO a Žít Brno

Hejtman Hašek se na hřbitově připojil k Putinovým Nočním vlkům

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.