Okamura šíří bláznivý text: Nejezte kebab a venčete psy u muslimů

Okamurovy výroky

Okamura šíří bláznivý text: Nejezte kebab a venčete psy u muslimůNOVÉ
Tomio Okamura Foto: FOTO: Tomio.cz
1
Domov

Echo24

Poslanec Tomio Okamura šíří přes svůj Facebook bláznivý text, ve kterém bizarním způsobem ukazuje, jak mají obyvatelé Česka bojovat proti islámu. Navrhuje například, aby lidé v Česku chodili venčit své psy do blízkosti muslimských center, nebo aby si nekupovali kebab. Každý kousek kebabu je prý jen dalším krokem k burkám.  

Návod, který sepsal podnikatel a člen Úsvitu Jiří Kobza, jenž v minulosti pracoval na českém velvyslanectví v Teheránu, má dvě desítky bodů. A Okamura se podle svých slov s Kobzovým textem plně ztotožňuje.

Co například radí Okamura lidem v Česku? "Můžeme chovat pejsky a prasátka jako domácí mazlíčky a chodit je venčit do okolí jejich center, mešit a oblíbených piknikovišť, dávat podnikům v okolí jména jako U hodného pejska, U veselého prasátka a podobně," napsal Okamura. Muslimové totiž považují obě tato zvířata za nečistá.

Čtěte také: 'Okamura v podstatě používá nacistickou rétoriku'

"Můžeme svůj nesouhlas vyjádřit i obchodně, nekupovat si v jejich krámech kebaby ani mobily, prostě vůbec nic a neměnit u nich peníze, je to vedlejší zdroj financování rozmachu islámu. Každý zakoupený kebab je jen další jeden krok k burkám."

Okamurův příspěvek na Facebooku ihned vzbudil velké množství reakcí. Zatímco jeho příznivci Okamurovi za podivné výroky a názory aplaudují, kritici hovoří o zvrácených myšlenkách a připomínají, že podobné výroky pronášeli ve třicátých letech dvacátého století němečtí národní socialisté a posléze přišli s "konečným řešením židovské otázky".

Není to poprvé, co se Okamura dostal na tenký led kvůli xenofobním nebo rasistickým výrokům. Před evropskými volbami přišlo hnutí Úsvit s kampaní, kde bílé ovce vykopávají ovci černou. Plakáty byly doplněny slogany typu „Podpora rodinám, ne nepřizpůsobivým“ a „Práci našim, ne imigrantům“. 

Velkou bouři vyvolal i Okamurův výrok, který se týkal romského koncentračního tábora v Letech u Písku. Předseda Úsvitu zpochybnil jeho existenci a přišel s tím, že pokud tu umírali lidé, tak to bylo na starobu a na nemoci z předchozího kočovného stylu života.

Čtěte také: Letošní problémy Úsvitu: drsné výroky a ztráta voličů