1 Okamurovy výroky

Okamura šíří bláznivý text: Nejezte kebab a venčete psy u muslimů

NOVÉ

Poslanec Tomio Okamura šíří přes svůj Facebook bláznivý text, ve kterém bizarním způsobem ukazuje, jak mají obyvatelé Česka bojovat proti islámu. Navrhuje například, aby lidé v Česku chodili venčit své psy do blízkosti muslimských center, nebo aby si nekupovali kebab. Každý kousek kebabu je prý jen dalším krokem k burkám.  

Návod, který sepsal podnikatel a člen Úsvitu Jiří Kobza, jenž v minulosti pracoval na českém velvyslanectví v Teheránu, má dvě desítky bodů. A Okamura se podle svých slov s Kobzovým textem plně ztotožňuje.

Co například radí Okamura lidem v Česku? "Můžeme chovat pejsky a prasátka jako domácí mazlíčky a chodit je venčit do okolí jejich center, mešit a oblíbených piknikovišť, dávat podnikům v okolí jména jako U hodného pejska, U veselého prasátka a podobně," napsal Okamura. Muslimové totiž považují obě tato zvířata za nečistá.

Čtěte také: 'Okamura v podstatě používá nacistickou rétoriku'

"Můžeme svůj nesouhlas vyjádřit i obchodně, nekupovat si v jejich krámech kebaby ani mobily, prostě vůbec nic a neměnit u nich peníze, je to vedlejší zdroj financování rozmachu islámu. Každý zakoupený kebab je jen další jeden krok k burkám."

Okamurův příspěvek na Facebooku ihned vzbudil velké množství reakcí. Zatímco jeho příznivci Okamurovi za podivné výroky a názory aplaudují, kritici hovoří o zvrácených myšlenkách a připomínají, že podobné výroky pronášeli ve třicátých letech dvacátého století němečtí národní socialisté a posléze přišli s "konečným řešením židovské otázky".

Není to poprvé, co se Okamura dostal na tenký led kvůli xenofobním nebo rasistickým výrokům. Před evropskými volbami přišlo hnutí Úsvit s kampaní, kde bílé ovce vykopávají ovci černou. Plakáty byly doplněny slogany typu „Podpora rodinám, ne nepřizpůsobivým“ a „Práci našim, ne imigrantům“. 

Velkou bouři vyvolal i Okamurův výrok, který se týkal romského koncentračního tábora v Letech u Písku. Předseda Úsvitu zpochybnil jeho existenci a přišel s tím, že pokud tu umírali lidé, tak to bylo na starobu a na nemoci z předchozího kočovného stylu života.

Čtěte také: Letošní problémy Úsvitu: drsné výroky a ztráta voličů


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.