1 Předvolební slib

Trumpova zeď bude o polovinu kratší, než celková hranice s Mexikem

, NOVÉ

Témata: , ,

Donald Trump potvrdil, že plánovaná zeď rozdělující Spojené státy a Mexiko nebude kopírovat celou délku hranic. V návrhu se dokonce počítá pouze se zdí o rozloze 900 mil (1448 km) z celkových 2000 mil (3218 km), informuje deník The Independent.

Důvodem jsou prý tak odlehlá místa, na kterých nikdo hranici nepřechází. Dalším problémem při stavění zdi jsou podle Trumpa přírodní překážky, jako jsou řeky nebo hory. Dokončený projekt tak nebude hranici kopírovat ani z poloviny a zůstane na 1448 kilometrech z celkových 3218.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Otázkám o stavbě zdi musel Trump znovu čelit na palubě svého letounu Air Force One cestou z Washingtonu do Paříže. Téma je pro novináře stále aktuální, protože bylo jedním ze základních slibů miliardářovi volební kampaně. „Máte nějaké hory. Máte také nějaké řeky, které jsou násilné a zrádné,“ řekl novinářům podle deníku The Independent. „Máte také nějaká místa, která jsou tak vzdálená, že je lidé nepřekračují,“ řekl Donald Trump na palubě letadla.

Prezident Spojených států také objasnil vzhled celé zdi. Podle Trumpa je důležité, aby strážci hranic mohli vidět skrz bariéru. Mají tak být nachystaní na blížící se nebezpečí. „Zní to hrozně, ale musíte si uvědomit, že tam chodí dealeři s drogami v pytlích a vy je nevidíte. Pokud přehodí přes zeď třicetikilový pytel a trefí vás do hlavy, tak je konec,“ řekl prezident Spojených států.

Jedním z hlavních slibů Donalda Trumpa byla stavba zdi podél mexických hranic. Slíbil také, že Mexiko za celou stavbu plotu zaplatí. Tento výrok stále zatěžuje diplomatický vztah obou zemí. Trump poté slíbil, že najde způsob jak Mexiko za zeď zaplatit, zatím celou částku ale musí hradit Kongres Spojených států. Šest měsíců po nástupu do úřadu bylo prostřednictvím Kongresu požádáno pouze o 1,6 miliard dolarů z celkových 20 miliard dolarů vyčleněných na stavbu zdi.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

USA vypsaly tendr na zeď. Musí být hezká – ale jen na americké straně

Nezaplatíte zeď? Můžeme zavést 20% clo, vzkázaly USA Mexiku

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.