Za měsíc má Echo24.cz 200 tisíc čtenářů. Mnohokrát díky

Za měsíc má Echo24.cz 200 tisíc čtenářů. Mnohokrát díky 1
Názory

Vážení čtenáři,

přesně před měsícem, 16. března, jsme do světa pustili nový internetový deník Echo24.cz. Měli jsme představy a sny, kolik z Vás zaujmeme, ale netroufali jsme si je vyslovit. Měli jsme i obavy, že se netrefíme a že se nesetkáme s Vašimi zájmy. Ale první měsíc překonal naše nejoptimističtější očekávání.

Od vzniku Echo24.cz přišlo na naše stránky 198 000 čtenářů (unikátních uživatelů), kteří podle metriky Google Analytics udělali 504 000 návštěv.

Z čísel máme velkou radost a jsou pro nás velkou satisfakcí za riziko, se kterým jsme do tohoto projektu vstupovali. Vzhledem k tomu, že naše prostředky na provoz deníku i reklamu jsou velmi omezené, nás o to více těší, že jsme této návštěvnosti dosáhli přirozeným způsobem, bez nákupu přátel na Facebooku nebo generováním robotů.

Ale nepropadáme euforii. Víme, že jsme na začátku boje, že obhájení naší existence bude stát ještě mnoho sil. Čekají nás problémy i deprese a budeme muset pořád tvrdě pracovat.

Neustáváme ani ve vylepšování podoby deníku Echo24.cz. Začali jsme ho vydávat, i když nám chyběly některé běžné funkcionality (například vyhledávání, RSS kanály, odkazování...), a teprve postupně jsme je doplnili. Stejně tak ladíme grafickou podobu a uspořádání jednotlivých stránek. A hlavně pracujeme na elektronickém týdeníku Echo, který chceme spustit na začátku června.

Týdeník bude vycházet každý pátek a bude dostupný na iPadech, iPhonech, tabletech na platformě Android, ale chystáme i verzi pro stolní počítače a notebooky.

Věřím, že Vás moc neodradíme tím, že bude zpoplatněný. Cenu jsme ale stanovili tak, aby pro Vás byla co nejpřijatelnější. Jedno vydání by mělo stát průměrně 18 korun při pevném měsíčním předplatném 79 korun.

Mnohokrát díky za Vaši pozornost a věříme, že si Vás udržíme, že Vás bude ještě víc - i když naší ambicí není být masovým serverem - a hlavně že Vás nezklameme.