NOVÉ

Juncker je v Praze, myslivci ho přivítají s banány za opaskem

,

Protest držitelů zbraní proti Junckerovi

Témata: , , ,

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker zamířil do Prahy, aby zde vystoupil na konferenci o evropské bezpečnosti a obraně. Myslivci a další legální držitelé zbraní, kteří nesouhlasí se zpřísněním pravidel pro pořizování a držení střelných zbraní, se chystají Junckera přivítat v uniformách a sportovních dresech s banány a košťaty za opaskem namísto zbraní.

Jean-Claude Juncker se zúčastní pražské konference, jejímž hlavním tématem bude posílení obrany a bezpečnosti Evropské unie. Spolu s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou hodlají jednat i o partnerství a vzájemně se doplňující spolupráce EU s NATO. Mezi hlavními řečníky bude kromě Jean-Claude Junckera a Bohuslava Sobotky i Federica Mogherini, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku, a Rose Gottemoeller, náměstkyně generálního tajemníka NATO.

Držitelé zbraní pořádali již letos v březnu demonstraci proti zpřísnění pravidel týkajících se střelných zbraní, kteří tak chtěli podpořit ústavní právo na legální zbraň. Novelu Evropská komise prosazovala už od teroristických útoků v Paříži na podzim roku 2015. Slibuje si od ní větší kontrolu nad zbraněmi a zajištění bezpečnosti pro občany. Navzdory tomu, že teroristé a kriminálníci legálně držené zbraně většinou nepoužívají. Česko návrh jednohlasně odmítá.

Čtěte také: Česku navzdory. Europoslanci schválili omezení držení zbraní

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Přejít na diskusi