1 Protest držitelů zbraní proti Junckerovi

Juncker je v Praze, myslivci ho přivítají s banány za opaskem

, NOVÉ

Témata: , , ,

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker zamířil do Prahy, aby zde vystoupil na konferenci o evropské bezpečnosti a obraně. Myslivci a další legální držitelé zbraní, kteří nesouhlasí se zpřísněním pravidel pro pořizování a držení střelných zbraní, se chystají Junckera přivítat v uniformách a sportovních dresech s banány a košťaty za opaskem namísto zbraní.

Jean-Claude Juncker se zúčastní pražské konference, jejímž hlavním tématem bude posílení obrany a bezpečnosti Evropské unie. Spolu s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou hodlají jednat i o partnerství a vzájemně se doplňující spolupráce EU s NATO. Mezi hlavními řečníky bude kromě Jean-Claude Junckera a Bohuslava Sobotky i Federica Mogherini, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku, a Rose Gottemoeller, náměstkyně generálního tajemníka NATO.

Držitelé zbraní pořádali již letos v březnu demonstraci proti zpřísnění pravidel týkajících se střelných zbraní, kteří tak chtěli podpořit ústavní právo na legální zbraň. Novelu Evropská komise prosazovala už od teroristických útoků v Paříži na podzim roku 2015. Slibuje si od ní větší kontrolu nad zbraněmi a zajištění bezpečnosti pro občany. Navzdory tomu, že teroristé a kriminálníci legálně držené zbraně většinou nepoužívají. Česko návrh jednohlasně odmítá.

Čtěte také: Česku navzdory. Europoslanci schválili omezení držení zbraní

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.