1 Protest držitelů zbraní proti Junckerovi

Juncker je v Praze, myslivci ho přivítají s banány za opaskem

, NOVÉ

Témata: , , ,

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker zamířil do Prahy, aby zde vystoupil na konferenci o evropské bezpečnosti a obraně. Myslivci a další legální držitelé zbraní, kteří nesouhlasí se zpřísněním pravidel pro pořizování a držení střelných zbraní, se chystají Junckera přivítat v uniformách a sportovních dresech s banány a košťaty za opaskem namísto zbraní.

Jean-Claude Juncker se zúčastní pražské konference, jejímž hlavním tématem bude posílení obrany a bezpečnosti Evropské unie. Spolu s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou hodlají jednat i o partnerství a vzájemně se doplňující spolupráce EU s NATO. Mezi hlavními řečníky bude kromě Jean-Claude Junckera a Bohuslava Sobotky i Federica Mogherini, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku, a Rose Gottemoeller, náměstkyně generálního tajemníka NATO.

Držitelé zbraní pořádali již letos v březnu demonstraci proti zpřísnění pravidel týkajících se střelných zbraní, kteří tak chtěli podpořit ústavní právo na legální zbraň. Novelu Evropská komise prosazovala už od teroristických útoků v Paříži na podzim roku 2015. Slibuje si od ní větší kontrolu nad zbraněmi a zajištění bezpečnosti pro občany. Navzdory tomu, že teroristé a kriminálníci legálně držené zbraně většinou nepoužívají. Česko návrh jednohlasně odmítá.

Čtěte také: Česku navzdory. Europoslanci schválili omezení držení zbraní

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.