1 NOVÁ KNIHA 'TOTÁLNÍ RAUŠ'

Hitler byl závislý na drogách, čistý nebyl nikdy, tvrdí nová kniha

, NOVÉ

Témata: , ,

Německý nacistický vůdce Adolf Hitler byl závislý na lécích a drogách a to také ovlivňovalo některá jeho rozhodnutí, způsobovalo to jeho časté změny nálad a jeho mnohomluvnost při veřejných akcích. Tvrdí to autor nové knihy Der Totale Rausch (Totální rauš), která se zabývá rolí drog v úspěších nacistického Německa.

Autor nové knihy Norman Ohler se domnívá, že role narkotik ve Třetí říši měla velký vliv na některé vojenské úspěchy nacistické Německa a že Hitlera narkotika uvrhla do nepřetržitého sebezničujícího užívání drog.

Podle výzkumu, který Ohler prováděl, se Hitler stál závislý na lécích a drogách poté, co se jeho osobním lékařem stal v roce 1936 Theodor Morell. Ten mu na mírnění žaludečních bolestí začal předepisovat lék s názvem Mutaflor.

„Mistr píchnutí Říše“

Později se Morell stal jeho osobním ‚drogovým dealerem‘ a předepisoval mu některé z nejsilnějších léků, které v té době byly dostupné. Také mu žilně aplikoval Eukodal, což byla látka podobná heroinu, a silné steroidy, která byla určena pro zvířata.

„Hitler miloval Eukodal. Zvláště na podzim roku 1944, když vojenská situace byla dost špatná, užíval tuto silnou drogu a ta mu způsobovala stavy eufórie,“ říká autor knihy v rozhovoru pro německý web Deutsche Welle. Podle Ohlera nebyl vlastně vůdce během 2. světové války nikdy skutečně „čistý“.

Hitlerův doktor začal být ve vůdcově nejbližším okruhu velmi obávaný, protože měl velký vliv na jeho náladu. Hermann Göring dal dokonce Hitlerovu osobnímu lékaři přezdívku „mistr píchnutí Říše“, píše RT.

Pervitin ve wermachtu

Na drogách nebyl závislý pouze Hitler, ale drogy také běžně brali řadoví vojáci německého wermachtu. Jednalo se především o pervitin, který způsobuje nespavost. Podle Ohlera ho vojáci užívali například před obsazením Polska nebo v roce 1940, když napadli Francii. Před každým útokem armáda objednávala 35 milionů tabletek pervitinu pro své vojáky, řekl Ohler v rozhovoru.

To, že byl Hitler závislý na drogách, není novinkou. Již dříve to bylo zveřejněno ve spisu americké armády, v němž bylo uvedeno, že německý vůdce bral až 80 druhů drog. Ohlerova kniha nicméně některé informace vyvrací. Ve spisu bylo například uvedeno, že Hitler užíval pervitin. Podle Ohlera tomu tak nebylo a Hitler pervitin neužíval, jeho oblíbenou drogou byl právě Eukodal

Norman Ohler je v Německu uznávaným spisovatelem a novinářem. Užíváním drog v nacistickém Německu se zabývá posledních pět let. Kniha „Der totale Rausch“ (Totální rauš) je postavena na studiu německých a amerických spisů, ale také na rozhovorech se svědky, historiky a lékaři. Kniha vyšla v Německu ve čtvrtek.

Čtěte také: Volili byste Hitlera, kdyby vyřešil běžence? Redakce anketu stáhla

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.