2 PRIMÁTOR PRÝ SONDOVAL

Babiš: Hudeček chtěl kandidovat za ANO. Odmítl jsem je, kontruje primátor

AKTUALIZOVÁNO

Zveřejňování důvěrných informací ze strany ANO vůči stále ještě pražskému primátorovi Tomáši Hudečkovi (TOP 09) pokračuje. Šéf hnutí Andrej Babiš tvrdí, že Hudeček před časem sondoval, zda by teoreticky mohl za ANO kandidovat. Babiš to řekl v rozhovoru pro DVTV. Hudeček něco takového odmítá. Pro deník ECHO24.cz uvedl, že mu kandidaturu nabízelo ANO, on ale odmítl.

Když padla otázka na zavřené dveře při vyjednávání s TOP 09 o pražský magistrát, Babiš uvedl: „Paradoxně ještě před pár měsíci pan Hudeček chodil k nám a ptal se, že kdyby náhodou ho neudělali primátorem, tak jestli by nekandidoval u nás... Vedli jsme určitý čas takové konzultace. Já osobně jsem s ním neměl problém,“ řekl Babiš v rozhovoru pro DVTV.

To je ale podle Tomáše Hudečka hloupost. Tvrdí, že ho ANO oslovilo samo. „Zdvořile jsem to odmítl,“ prohlásil pro ECHO24.cz primátor a pokračoval: „V ANO hledali po Kaslovi také u všech ředitelů příspěvkovek. Oslovili pana Bobka (Zoo Praha), pana Ctibora (IPR) a pana Ježka (Obecní dům). Nervozita stoupá s tím, jak se jednání nejspíše nedaří, ale to je pochopitelné.“

Babiš: Hudeček se přišel představit

Jenže takové vysvětlení se Babišovi nelíbí. S Tomášem Hudečkem se prý viděl na schůzce třikrát, z toho dvakrát z primátorovy iniciativy. „Hudečka doporučoval Passer (Zbyněk Passer – šéf hnutí Pro Prahu) a na základě Passerovy žádosti jsem se s ním potkal. Bylo to v čase vnitřních bojů v pražské TOP 09. Byla to třetí schůzka, první dvě inicioval dávno předtím Hudeček. Přišel se představit,“ vylíčil Babiš deníku historii setkávání.

O schůzce Babiše s Hudečkem čtěte více: Hudeček se sešel s Babišem. Praha je může spojit

Ke schůzce mělo dojít zhruba na přelomu června a července. Tedy v době, kdy se pražská buňka TOP 09 pokoušela vyřešit dlouhodobý spor Hudečka s pražským šéfem Jiřím Vávrou. Kvůli řevnivosti mezi oběma politiky tehdy dokonce vznikly dvě verze kandidátek. A nebylo jasné, jak si Hudeček ve vnitrostranickém boji povede. Oťukávání možností kandidatury za ANO tak nezní nelogicky.

Čtěte také: Hudeček potřel stranickou konkurenci. Povede TOP 09 do voleb v Praze

Babiš v pořadu řešil i další dění kolem svého hnutí v hlavním městě. Mimo jiné vyloučil, že by Radmila Kleslová, šéfka pražského ANO, členka vyjednávacího týmu a rozvědčice StB, byla jeho pravou rukou, jak se spekuluje. "Ale prosím vás! Není žádná moje pravá ruka. Já nemám žádnou pravou rukou. Ani na firmě jsem neměl,“ řekl pro DVTV.

Čtěte také: Triumf ANO dovršila Kleslová, minulost rozvědčice nevadí

 


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.