14 BYDLENÍ

OBRAZEM: Delikátní loft ve staré Praze

FOTOGALERIE

Témata: ,

Podívejte se v rozsáhlé fotogalerii, jak se architektce Janě Hamrové ze studia Objektum podařilo uspořádat loft v Praze 1, který je dispozičně řešen jako 3+kk se schodištěm a dvěma koupelnami.

Přáním klienta bylo vytvořit barevný interiér. Vzhledem k velkým proskleným plochám, které jsou dominantou celého prostoru, byly nakonec zvoleny barvy nebe a slunce v jejich různých variantách. Ty se nesou loftem od vstupní haly až po ložnice, kde je modrá už velmi tlumená - tak jak nebe ve večerních hodinách může být - a žlutá přechází v temně rudou, jako když slunce potká horizont.

Zároveň bylo třeba do interiéru zakomponovat sbírkové předměty, které majitel bytu vlastní. Návrh se tedy snažil pro každý z předmětů navodit pomocí tematické tapety zvláštní atmosféru. Díky tomu je interiér velmi různorodý, ale zároveň ho spojují opakující se motivy a technika práce s detailem. Jedním z vysněných předmětů interiéru bylo lehátko Adolfa Loose od firmy Modernista.

Důležitou roli v interiéru hraje také osvětlení, které umožňuje vytvářet různé nálady. Byla použita svítidla firmy Moooi, Artemide a Deltalight. Cocony, ze kterých se vyklubali motýli v ložnici, dodala firma Catellani&Smith.

Čtěte také: OBRAZEM: Byt pro pražskou právničku, která tančí o tyči

LOFT Praha 1
Architektka: Jana Hamrová / Objectum
Dokončeno: 10/2016
Celková rozloha: 150 m2
Fotografie: BoysPlayNice

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.