1 Klaus vs. Havel

'Princátko z bohaté rodiny.' Klaus dál útočí na mrtvého Havla

NOVÉ

Bývalý prezident Václav Klaus znovu zaútočil na svého zesnulého předchůdce Václava Havla. V rozhovoru pro server Blesk.cz pokáral Havla za přirovnání panelových domů ke králíkárnám. A zdůraznil, že zatímco on žil v malém bytě na Vinohradech, Havel požíval luxusu „někde na Barrandově v překrásných vilách“.

Václav Klaus v době blížícího se 25. výročí listopadu 1989 pokračuje v útocích na Václava Havla. Nejdřív v rozhovoru pro MF Dnes prohlásil, že Havel byl vlastně reformním komunistou a že jeho zvolení prezidentem bylo nutné zlo. Nyní přidal i lidovější úder, ve kterém poukazuje na rozdíl v majetkových poměrech.

„Já jsem nebyl princátko z velmi bohaté rodiny, které by žilo někde na Barrandově v překrásných vilách. Já jsem žil s rodiči v miniaturním bytě na Vinohradech v pátém patře činžáku,“ uvedl Klaus pro Blesk.cz. Server mu předtím připomněl Havlův výrok, ve kterém překřtil panelové domy na králíkárny.

Klaus pak zmínil, že od rodičů z Vinohrad se přestěhoval do paneláku na pražském Proseku. Nový byt byl větší a měl tekoucí vodu. „Takže pro mě ten přechod do toho paneláku na sídliště nebyla taková urážka, jaká by asi byla pro Václava Havla. Proto se na něho za to slovo králíkárna i nadále velmi zlobím,“ zmínil bývalý prezident na adresu svého předchůdce.

Čtěte také: Klaus: Havel byl reformní komunista, nenáviděl politické strany

Klause klame paměť, Havlovi tleskal

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.