Do ubytovny pro běžence někdo hodil granát

Incident v německu

Do ubytovny pro běžence někdo hodil granátNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Do areálu ubytovny pro běžence ve městě Villingen-Schwenningen na jihu Německa v noci na pátek někdo hodil odjištěný granát, ten ale neexplodoval. Informovala o tom agentura DPA. Zraněn nikdo nebyl. Podle policie je to poprvé, co byl proti běžencům zaznamenán útok takovýmito bojovými prostředky. Řada politiků útok odsoudila.

„Dosud jsme měli řadu případů, kdy byla použita pyrotechnika,“ uvedl spolkový kriminální úřad BKA o útocích na ubytovny. „To, že nyní byla proti uprchlické ubytovně použita válečná zbraň, to je novinka,“ dodal. BKA rovněž varoval před unáhlenými závěry, nejdříve je prý nutné prošetřit všechny okolnosti.

Neznámí útočníci hodili výbušninu přes plot na vnitřní dvůr přijímacího střediska, ve kterém žije přes sto běženců. Incidentu si všimla ostraha, která zavolala policii. Ruční granát, z něhož byla podle informací DPA vytažena bezpečnostní závlačka, zlikvidovali přivolaní pyrotechnici.

Útok jako nepochopitelný kritizoval mimo jiné Winfried Kretschmann, zemský premiér Bádenska-Württemberska, kde se incident stal. „Pachatelé nesmějí uniknout trestu,“ napsal na twitteru spolkový ministr spravedlnosti Heiko Maas.

V Německu kvůli masovému příchodu běženců panuje vypjatá atmosféra. Policie za loňský rok zaznamenala více než 900 trestných činů namířených proti ubytovnám pro žadatele o azyl, často to byly žhářské útoky. Valnou většinu činů mají podle vyšetřovatelů na svědomí pachatelé s krajně pravicovou motivací. Do Německa loni přišlo podle oficiálních statistik takřka 1,1 milionu žadatelů o azyl.

Čtěte také: Rozdělené Německo. 40 % lidí si přeje odstoupení Merkelové

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články