1 Vystřídá Schapira?

Chci být velvyslankyní v Česku, říká Ivana Trumpová. ‚Každý mě zná‘

NOVÉ

Témata:

Bývalá žena nově zvoleného amerického prezidenta Ivana Trumpová je připravena sloužit své někdejší vlasti. „Navrhnu, abych byla velvyslankyní v České republice,“ řekla Trumpová deníku New York Post.

„Odtamtud jsem, je to můj jazyk a každý mě zná. Jsem docela známá po celém světě. Ne jenom v Americe. Napsala jsem tři knihy a byly přeloženy do 25 jazyků ve 40 zemích. Jsem známá jako Ivana. Opravdu jsem nepotřebovala jméno Trump,“ uvedla Trumpova první žena, které je dnes 67 let.

Ivana Trumpová se narodila ve Zlíně (tehdy Gottwaldově) jako Ivana Zelníčková.

Od útlého věku jí otec pomáhal rozvíjet talent pro lyžování. V roce 1972 byla údajně vybrána jako náhradnice do československého olympijského týmu, díky čemuž jí bylo dovoleno cestovat i mimo komunistický východní blok.

Jejím prvním manželem byl rakouský lyžař Alfred Winklemeier, po dvou letech se rozvedli. Za Trumpa se provdala v roce 1977, manželství se rozpadlo v roce 1992. Mají spolu syny Donalda a Erica a dceru Ivanku. Všechny děti jsou viceprezidenty The Trump Organization.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.