1 Vývoj české měny

Zasahuje ČNB na trhu? Koruna skokově oslabila

AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Česká koruna dnes před polednem začala výrazněji ztrácet půdu pod nohama a poměrně razantně oslabila ze svého maxima 27,02 koruny k euru. Odpoledne se posunula až do blízkosti 27,15 koruny k euru, tedy pod minima koruny z minulého týdne.

Pokračuje v neobvyklé volatilitě mezi snahou posílit do blízkosti 27,00 k euru a naopak ústupem zpět přes hladinu 27,10 koruny k euru. Zvýšená volatilita kursu české měny naznačuje přítomnost České národní banky na trhu. Na druhé straně značí ochotu firem využívat krátkodobě oslabení koruny k uzavření dlouhých pozic na euru.

Vývoj měn bez zpoždění můžete sledovat na webu Roklen24.

Z České národní banky žádná informace o intervenci nepřišla a takřka s jistotou nepřijde. ČNB už dříve uvedla, že svoji přítomnost na trhu komentovat nebude. Bude tak zajímavé sledovat, zda se slabý moment na trhu udrží či zda se koruna navrátí zpět k maximu. Večer bude zásadní událostí nejen pro měnové trhy výstup ze zasedání měnového výboru americké centrální banky Fed. Zveřejněn bude ve 20:00 hod. našeho času.

Názory bývalého guvernéra centrální banky Zdeňka Tůmy k dění na trhu najdete ZDE.

Zprávy ze světa financí čtěte na našem partnerském webu Roklen24.cz.

Rozhovor s hlavním ekonomem ING Jakubem Seidlerem o vývoji koruny čtěte zde.

 

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.