1 Cenzura v ČT?

Adam Komers končí v ČT. Kvůli ‚veřejnoprávní autocenzuře‘

, NOVÉ

Témata:

Jedna z nejvýraznějších postav České televize Adam Komers končí. Oznámil to na svém Facebooku s tím, že odmítá „veřejnoprávní autocenzuru“ a pro „boj s větrnými mlýny došly síly“. Kvůli autocenzuře kritizoval ČT už v minulosti a na protest v roce 2013 rezignoval na post zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT.

„Rozloučení s Kavčími horami, kde jsem prožil téměř čtvrt století. Upřímně přeju České televizi, všem jejím poctivým zaměstnancům i věrným divákům, aby současné pseudomanažerské období přežili. Lehké to nebude, ale mně už pro boj s větrnými mlýny nějak došly síly,“ napsal Komers na svém Facebooku.

Jednapadesátiletý Komers na Facebooku také upřesnil důvod svého odchodu. „První máj 2016 – Den mojí osobní svobody. Už žádná veřejnoprávní autocenzura. SVOBODA!,“ dodal.

Komers pracoval v regionálním zpravodajství ČT a působil také ve vedení odborů. Nicméně na internetových stránkách České televize má stále svůj profil jako vedoucí redaktor. Jeho pracovní poměr s ČT skončil v dubnu.

V roce 2013 už jednou odešel. Nelíbily se mu zásahy vedení zpravodajství do příspěvků, které označil za autocenzuru. Na protest proto rezignoval na pozici zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT Petra Mrzeny.

Komers se nyní pouští do zcela odlišného oboru a zakládá bistro Naturel v pražské Myslíkově ulici.

Čtěte také: ‚Na ČT útočí extremisté.‘ Vnitro si poprvé všimlo tlaku propagandy

Kdo podal 500stránkovou stížnost na ČT: muž z Hradce

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.