1 Dětský atentátník v Iráku

Irácká armáda zveřejnila video 7letého chlapce s bombou na těle

NOVÉ

Témata: , ,

Irácká armáda na severu LiveLeak.com zveřejnila děsivé video z Mosulu. Je na něm zachyceno, jak irácký voják sundává sebevražedný pás s bombou teprve 7letému chlapci.

Chlapce našli v uprchlickém táboře, kde se měl odpálit. Mezi uprchlíky prchajícími před Islámským státem vzbudil podezření, protože se po táboře pohyboval sám a držel se za břicho.

Podle serveru iraqinews.com chlapec irácké armádě řekl, že ho poslal strýc. Měl najít irácké vojáky a odpálit se.

Islámský stát využívá děti jako sebevražedné atentátníky a vojáky už dlouho. Loni například zveřejnil video zachycující výcvik dětských vojáků. Chlapci se v něm učí střílet ze samopalů, střílet do figurín i pronásledovat nepřátele. Na jiném videu pak ještě menší chlapci popravují zajatce. Děti jsou většinou sirotci, kteří jsou unášeni ve velmi nízkém věku a odmala jim jsou vymývány mozky.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.