Slevomat zavedení EET zatím vyšlo na půl milionu korun

EET a slevové portály

Slevomat zavedení EET zatím vyšlo na půl milionu korunNOVÉ
Logo portálu Slevomat. Foto: Foto: Slevomat.cz
1
Ekonomika
Echo24
Sdílet:

Největšímu tuzemskému slevovému portálu Slevomat.cz vyšlo zavedení systému pro elektronickou evidenci tržeb na půl milionu korun. Server do částky počítá především vývoj interního systému a jeho implementaci. Kvůli startu EET musel sestavit také tým IT specialistů. Portál za stovky svých obchodních partnerů řeší EET přímo, zatím jen u nabídek z gastronomie a ubytování. Firma to sdělila v tiskové zprávě.

Spuštění systému si podle Michala Bilky ze Slevomatu vyžádalo nemalé komplikace, které se vážou právě na neustále změny metodiky. „Velkým problémem byly hlavně doplňkové činnosti, kdy finanční správa vydala přesnou metodiku až 14 dní před účinkem zákona,“ uvedl Bilka.

Většina restaurací uvádí maximální náklady na zavedení systému do 35 tisíc korun. Velké hotely již často podobný systém zavedeny měly a jen aktualizovaly software.

Přestože Slevomat pouze prodej zprostředkovává, je podle zákona místem, kde proběhla platba objednávky a tudíž se na něj elektronická evidence vztahuje u platby kartou a kredity, uvádí portál. Zákazník musí v okamžiku zaplacení objednávky podle zákona dostat účtenku. „Jelikož je ze zákona nutné vydávat elektronickou evidenci tržeb v momentě placení nabídek, spadá tato povinnost právě na Slevomat. Naši partneři by tuto povinnost nebyli schopni zvládnout, protože nejsou na systémy Slevomatu přímo napojeni,“ uvedl Bilka.

Zákazník najde EET účtenku ve svém profilu na serveru. „V okamžiku, kdy je host u partnera a chce uplatnit voucher na využití konkrétní zakoupené služby, EET účtenku již restaurace či hotel nevydává,“ dodal Bilka. Podle Slevomatu není možné slevové portály považovat za e-shopy. Pro klasické e-shopy platí nový tento zákon až od 1. března 2017.

Další ze slevových serverů Pepa.cz přesné náklady nevyčíslil. Musel kvůli EET provést právní i účetní analýzu. „Následně jsme museli zajistit technickou stránku věci spojení s finanční správou. Na tomto úkolu jsme strávili nižší desítky programátorských hodin,“ uvedl jednatel Petr Sýkora.

Do EET je zatím zapojeno zhruba 37 700 podnikatelů. Vláda si od evidence slibuje omezení daňových úniků a narovnání podnikatelského prostředí. Pravicová opozice opatření kritizuje a tvrdí, že zlikviduje mnoho drobných živnostníků. Po hotelech a restauracích se budou muset od března příštího roku zapojit do EET maloobchodní a velkoobchodní firmy. Následovat budou i další obory podnikání.

Čtěte také: Podnikatelé a EET díl č. 6: „Návrat minulého režimu,“ říká končící knihkupkyně

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články