Brněnský nápad: taxíky se nemají zneužívat ke krátkým jízdám

Zbytečné popojíždění

Brněnský nápad: taxíky se nemají zneužívat ke krátkým jízdámNOVÉ
Matěj Hollan Foto: Foto: Wikimedia Commons/Martin Kotačka
1
Domov

pf Echo24

Známý odpůrce automobilové dopravy a náměstek brněnského primátora Matěj Hollan (Žít Brno) přišel s novým nápadem, jak odradit obyčejné lidi od cestování vozem. Trnem v oku mu tentokrát jsou taxíky, které prý obyvatelé Brna zneužívají k převozu na krátkou vzdálenost. Kvůli tomu by rád zvedl nástupní sazbu ze současných čtyřiceti korun na šedesát. 

Ceníky za dopravu taxíkem se v Brně naposledy měnily v roce 2007 a podle Hollana tedy nastal vhodný čas je opět o něco upravit. Kromě inflace k tomu našel i jeden vskutku originální důvod. „Navíc se ukázalo, že často jsou taxíky využívané k jízdě pod pět set metrů a tím vlastně zabírají zbytečně místo lidem, co by to doopravdy potřebovali,“ zdůvodnil svůj návrh Hollan pro Českou televizi. 

Až dosud byla lidem účtována nástupní taxa 40 korun, nově by se měla zvýšit o polovinu na 60 korun. Jedná se přitom o maximální možnou sazbu. Konkrétní výši tohoto poplatku si budou taxislužby podle Hollanova vyjádření stejně stanovovat samy. Cena za ujetý kilometr zůstane stejná. 

Kontroverzní brněnský politik Matěj Hollan už se do povědomí veřejnosti zapsal několika excesy. Přestože je známý svým kladným vztahem k dopravě za pomoci jízdních kol, v minulém roce pozornost médií zaujalo zjištění, že za rok a půl svého působení na magistrátu najel služebním vozem přes 60 000 kilometrů. 

Čtěte také: Kritici autodopravy Hollan a Ander najeli 122 000 km. Služebním autem

Nuda v Brně? Hollan chtěl bojovat pivem proti nenávisti. Pivnice zavřela