3 Šikanu učitelky si nahrávali

Hrozili jí pěstí, zamkli ve třídě. Šikanovaná učitelka zemřela

NOVÉ

Témata: , ,

Učitelka ze Střední průmyslové školy, která sídlí Praze-Malešicích v ulici Na Třebešíně, Ludmila W. se musela potýkat několik týdnů s šikanou ze strany trojice žáků, před několika dny zemřela. O případu informoval deník Blesk, který v sobotu zveřejnil i video, kde je šikana učitelky zachycena. Škola případ odmítla komentovat s ohledem na dceru zemřelé učitelky.

Učitelka podle Blesku ve škole před několika dny zkolabovala a musela ji odvézt záchranná služba. Na následky krvácení do mozku později zemřela. Podle jednoho studenta byla učitelka ve škole přibližně rok a byla velmi tichá. Chování některých studentů k ní však podle něj bylo neuvěřitelné.

„Ti tři kluci ji při hodinách tahali za vlasy, kopali do zadku, házeli po ní věci, například mandarinky, nebo ji zamkli ve třídě. Před Vánocemi jí dali do rukou petardu s tím, že je to prskavka a udělají si předvánoční atmosféru,“ popsal Blesku jeden ze studentů.

Šikana zachycená na video

Video, které Blesk zveřejnil, obsahuje několik scén, při nichž šikana probíhá. Na prvním záběru lze vidět, jak se dva žáci v zadní řadě domlouvají, potom bere jeden druhého na záda a běží s ním k učitelce. Té pak žák hrozí pěstí, pokřikuje na ni a naznačuje flatulenci do jejího obličeje. Zvuková stopa není kvalitní, ale podle Blesku žáci vyrušují, učitelka je vyzve, aby třídu opustili, protože ona zde má ještě práci. Studenti reagují tak, že jeden druhého vezme na záda.

Na druhém záznamu chce učitelka odejít ze třídy, v tom jí nicméně brání student, který sedí na židli před dveřmi. Poté jde učitelka po chodbě, dva žáci ji nasledují, jeden z nich naznačuje údery pěstí, druhý kolem ní poskakuje a následně jí dává ruku na ramena, což ona nelibě nese.

Další záběr opět ukazuje, jak žáci brání učitelce v odchodu ze třídy. Před dveřmi jsou dvě lavice s židlemi navrchu. Na nich sedí dva žáci, kteří učitelku dlouhodobě šikanovali, a brání jí v odchodu. Jeden z nich se poté zvedá, naznačuje, že do ní kope a křičí jí do obličeje. Podle Blesku jí jeden z žáků říká: „Moc nečum, ty vole.“

Studenti na šikanu upozorňovali

Učitelku měla trojice žáků podle deníku Blesk šikanovat dlouhou dobu, což se mělo projevovat i na jejím chování. „Chodila jako tělo bez duše, ostatní učitelé to přece museli poznat, že se něco děje,“ uvedli pro Blesk studenti školy.

Jeden ze studentů sám šikanu vedení školy oznámil. „Řekli mi, až se o to nestarám, že mi do toho nic není,“ řekl student Blesku.

O případ se nyní začala zajímat i policie. Vedení školy nechtělo tragickou událost komentovat s ohledem na nezletilou dceru učitelky. Zástupkyně ředitele Taťjana Kubíková pro Blesk pouze uvedla, že je to velmi špatné.

K události se nicméně vyjádřila ministryně školství Kateřina Valachová: „Odsuzuji šikanu ve školách, mezi spolužáky i šikanu pedagogů. Rodině paní učitelky chci vyjádřit upřímnou soustrast. Případ považuji za tragický,“ uvedla Valachová.

Čtěte také: Chládek dojel na šikanu. Je to mediální lynč, brání se


Online zprávy Více

Názory Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.