1 paní Ježíšková

Berlínský Ježíšek bude žena, mužů je málo

, NOVÉ

Témata: , ,

Vánoční dárky v Berlíně budou letos poprvé v kostýmu Ježíška rozdávat i ženy. Dosud dětem dárky nosili pouze muži, kvůli vysoké poptávce ale nyní agentura Studierendenwerk, která službu zprostředkovává, nabírá i brigádnice. Informaci přinesl německý server berliner-zeitung.

Pro děti si agentura připravila i příběh, proč dostanou dárek od ženy. Paní Ježíšková prý svému muži vždy pomáhala, prohlížela si seznamy přání a balila dárky. Kvůli rostoucímu počtu dětí ale pan Ježíšek už nestíhá dárky rozdat a ona mu tak musí vypomoct.

Ženy Ježíšci nebudou mít plnovous, což jak firma předpokládá, může mít dobrý vliv na malé děti, které se nebudou tolik bát, když Ježíškovi uvidí do tváře. „Doporučujeme si rezervovat ženy zejména pro menší děti a ty, které trpí nějakou úzkostí. Důvěra malých dětí bývá obvykle větší právě k ženám, takže je to pro obě strany výhodné,“ uvedla Maria Dengel, projektová manažerka celé kampaně z agentury Studierendenwerk.

Agentura Studierendenwerk zprostředkovává studenty, které si rodiče mohou objednat, aby dětem v kostýmu Ježíška přinesli dárky.

Čtěte také: Německo letos dobrovolně opustilo na 35 tisíc migrantů, nedobrovolně 18 tisíc

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.