1 Exprezident k volbám

Exprezident Klaus: Demokracie promluvila. Řeči, že prohrála, nesnesu

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Přání voličů je jasné, myslí si exprezident České republiky Václav Klaus. Demokracie podle něj promluvila a řeči o její porážce odmítá. Výsledky voleb, ve kterých s velkým náskokem zvítězilo hnutí ANO, podle něj daly jasný signál. Klaus dále uvedl, že při volbě dal preferenční hlas svému synovi, Václavu Klausovi mladšímu.

„Já musím jednoznačně trvat na tom, že demokracie promluvila. Že volič promluvil. A rozdal karty na další čtyřleté období,“ řekl Klaus pro iDnes.cz. Rozhodnutí voličů je podle něj tedy jasné a řeči o neúspěchu demokracie odmítá. „Nejrůznější ‚moudré‘, kteří říkají, že demokracie prohrála a kdovíkdo vyhrál, nemohu snést. To je strašná nafoukanost a to já nemám rád,“ dodal Klaus pro iDnes.cz.

Exprezident také okomentoval úspěch Pirátů, kteří v počtu hlasů ve volbách skončili na třetím místě a získali 22 poslanců. „Pro mě jsou Piráti popřením politiky. Já si nedovedu představit, že každý desátý člověk říká ne politice,“ uvedl směrem k Pirátům exprezident.

Klaus také řekl pro koho letos hlasoval. „Prvně v životě jsem dal preferenční hlas. Tentokrát nám to usnadnil náš syn,“ řekl v pátek poté, co odvolil na pražských Kobylisích společně s manželkou Livií Klausovou, která je českou velvyslankyní na Slovensku.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Nejvíc preferenčních hlasů: Babiš, Klaus ml. a Schwarzenberg

ON-LINE: Volby překopaly politickou mapu, v parlamentu bude 9 stran

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.