Ankara zakázala veškeré homosexuální akce. Oficiálně kvůli „míru a bezpečí“

Ankara zakázala veškeré homosexuální akce. Oficiálně kvůli „míru a bezpečí“NOVÉ
Účastník pochodu Gay Pride v Istanbulu v roce 2015 Foto:

FOTO: Shutterstock

Svět

homosexuálové v turecku

ošm

Turecko pokračuje v tažení proti homosexuálům. Nejnověji se k němu přidalo hlavní město Ankara. V neděli kancelář guvernéra Ankary ohlásila, že zakazuje konání veškerých výstav a promítání všech filmů s LGBT tématikou, informuje server jpost.com.

„Počínaje osmnáctým listopadem 2017, vzhledem k veřejné citlivosti naší komunity, všechny události spojené s LGBT, jako jsou filmy, divadelní představení, diskuzní panely, rozhovory a výstavy, jsou až do odvolání v naší provincii zakázané, aby se zajistil mír a bezpečnost,“ stojí v prohlášení kanceláře guvernéra. LGBT je zkratka pro lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby.

Takovéto akce podle kanceláře vedou k tomu, že nejrůznější společenské skupiny „veřejně vůči ostatním uchovávají nenávist a nepřátelství“, takže představují riziko pro veřejné bezpečí.

Nejedná se o první takový zákaz v Turecku. Ve středu Ankara den před zahájením zakázala německý festival homosexuálních filmů. Oficiálně tak učinila kvůli riziku terorismu a ohrožení veřejného bezpečí. Podobně se zachovalo i největší turecké město. Pochody Gay Pride nepovolil Istanbul v posledních dvou letech.

Homosexualita není v Turecku oficiálně zakázána, ale naráží na všeobecný odpor.

Čtěte také: V Ankaře zrušili německý festival homosexuálních filmů

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

 

 

Související články