1 homosexuálové v turecku

Ankara zakázala veškeré homosexuální akce. Oficiálně kvůli „míru a bezpečí“

, NOVÉ

Témata: , ,

Turecko pokračuje v tažení proti homosexuálům. Nejnověji se k němu přidalo hlavní město Ankara. V neděli kancelář guvernéra Ankary ohlásila, že zakazuje konání veškerých výstav a promítání všech filmů s LGBT tématikou, informuje server jpost.com.

„Počínaje osmnáctým listopadem 2017, vzhledem k veřejné citlivosti naší komunity, všechny události spojené s LGBT, jako jsou filmy, divadelní představení, diskuzní panely, rozhovory a výstavy, jsou až do odvolání v naší provincii zakázané, aby se zajistil mír a bezpečnost,“ stojí v prohlášení kanceláře guvernéra. LGBT je zkratka pro lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby.

Takovéto akce podle kanceláře vedou k tomu, že nejrůznější společenské skupiny „veřejně vůči ostatním uchovávají nenávist a nepřátelství“, takže představují riziko pro veřejné bezpečí.

Nejedná se o první takový zákaz v Turecku. Ve středu Ankara den před zahájením zakázala německý festival homosexuálních filmů. Oficiálně tak učinila kvůli riziku terorismu a ohrožení veřejného bezpečí. Podobně se zachovalo i největší turecké město. Pochody Gay Pride nepovolil Istanbul v posledních dvou letech.

Homosexualita není v Turecku oficiálně zakázána, ale naráží na všeobecný odpor.

Čtěte také: V Ankaře zrušili německý festival homosexuálních filmů

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

 

 

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.