1 Útok na mezinárodní letiště

Saúdové sestřelili nad Rijádem raketu, mířila na mezinárodní letiště

NOVÉ

Témata: , , , ,

Protivzdušná obrana Saúdské Arábie nad hlavním městem Rijádem sestřelila raketu. Ta mířila na Mezinárodní letiště Krále Chálida. Podle prvních informací raketa letěla z Jemenu a byla vystřelena jemenskými povstalci nazývanými Hutíi. Informuje o tom americká televize CNN.

Raketa byla sestřelena poblíž Mezinárodního letiště Krále Chálida, které leží přibližně 30 kilometrů severně od Rijádu. O úspěšném sestřelení informovalo saúdské ministerstvo obrany. To uvedlo, že se jednalo o raketu jemenské výroby Burqan 2H.

Podle nepotvrzených informací se k útoku již přihlásili Hutíové, což je povstalecká skupina zajdíjských ší‘itů. Hutíové operují především v severním Jemenu a podle Saúdské Arábie jde o teroristickou organizaci.

Na Twitteru jsou také videa zachycující protivzdušnou obranu střílející na raketu i kouř u mezinárodního letiště, které bylo údajným cílem vypálené balistické střely.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Rusové z ponorky zaútočili raketami na cíle IS v Sýrii

Upálím vás i s autem, hrozil řidičkám muž, kterého zadržela saúdská policie


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.