1 Charita

Všichni prezidenti USA na jednom pódiu

Všech pět žijících bývalých amerických prezidentů, demokraté i republikáni, se dnes v texaském městě College Station sešlo na koncertě pro oběti nedávných ničivých hurikánů, které zasáhly Texas, Floridu, Portoriko a Americké Panenské ostrovy. Na jednom pódiu se tak na znamení jednoty ocitli demokraté Barack Obama, Bill Clinton a Jimmy Carter a republikáni George Bush starší a George Bush mladší.

Koncert se konal na místní státní univerzitě, která hostí prezidentskou knihovnu George Bushe staršího. Třiadevadesátiletý politik trpí Parkinsonovou chorobou, a na scéně se tak objevil na invalidním vozíku. V publiku byla jeho žena Barbara a manželka George Bushe mladšího Laura.

Prosba o pomoc, kterou prezidenti podpořili, vynesla od 7. září už 31 milionů dolarů (téměř 676 milionů Kč).

Současný šéf Bílého domu Donald Trump se nedostavil. V sobotu nahrál video s pozdravem, v němž se však vyvaroval kritiky svých předchůdců, jak činil v minulosti. Exprezidenty naopak chválil. Ti se ale o něm ve svých krátkých proslovech nezmínili, podle AP nepadaly žádné politické výroky. Prezident Goerge Bush starší projev neměl, ale usmíval se na publikum a mával mu.

Na koncertě vystoupila jako překvapení Lady Gaga, kromě ní zazpívali například countryová skupina Alabama nebo gospelová legenda Yolanda Adamsová.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.