3 Cenzura hostů

Těžkej Pokondr končí na Frekvenci 1. Tvrdí, že kvůli cenzuře hostů

AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

Populární moderátoři Miloš Pokorný a Roman Ondráček, kteří se proslavili i jako zpívající duo Těžkej Pokondr, končí v rádiu Frekvence 1. Důvodem je to, že jim vedení cenzurovalo výběr hostů do nejposlouchanějšího rozhlasového pořadu. Zprávu přinesl na svém Facebooku novinář Jaroslav Kmenta a serveru Echo24 ji potvrdil i Roman Ondráček.

„Pokondři měli se svými šéfy spory již delší dobu. Vše vygradovalo tento týden, kdy si chtěli pozvat do studia mne, abychom pošprechtili o mé nové knize Boss Babiš. Bossové Frekvence 1 jim to ale zakázali. Prý propagace, a taky politika… takový to blablabla. Pozvěte si Kmentu za měsíc, radili jim prý šéfové,“ napsal Kmenta.

Jeden z členů dua Roman Ondráček řekl, že i když jim vedení Frekvence 1 do pořadu Kmentu nedovolilo, stejně se postarají o to, aby lidé mohli o jeho knize slyšet, obzvlášť před nadcházejícími volbami. „To, co jsme řekli ráno v rádiu, tak to je. Byli jsme domluvení s Kmentou, že ve čtvrtek za námi přijde, vyšel zákaz, protože mu vychází knížka a nějaké politické žvatlaniny,“ řekl pro Echo24 Ondráček. „My jsme řekli, že nás to nezajímá, že naopak chceme, aby tady byl Jarda ještě před volbami a aby lidi věděli, koho eventuálně volit, nebo nevolit,“ dodal Ondráček s tím, že s Jaroslavem Kmentou stejně budou natáčet. Rozhovor pak uveřejní na svých webových stránkách a všude možně po sociálních sítích.

V odpoledních hodinách se proti výrokům Kmenty a dua Těžkej Pokondr ohradila Zuzana Nevoralová, tisková mluvčí mediální skupiny Lagardere, kam Frekvence 1 spadá. „Rozhodně zatím nedošlo ani ze strany Těžkého Pokondra ani ze strany Frekvence 1 k ukončení spolupráce,“ uvedla Nevoralová. Ta dále uvedla, že výběr hostů spadá do kompetence šéfredaktora stanice a on-air manažera. „Ti řeší pozvánky pro hosty do vysílání často i s několikaměsíčním předstihem. Moderátoři mohou přicházet s podněty na témata a hosty, pozvánky hostům ale vždy odchází až po vzájemném souhlasu všech stran,“ uvádí Nevoralová.

Ondráček pro Echo24 uvedl, že s rádiem sice mají i nadále podepsanou smlouvu až do příštího roku, ovšem měla by být vypověditelná. „Klidně tam ještě týden odmoderujeme, kvůli důstojnému ukončení,“ řekl Ondráček. Dodal, že se o zrušení rozhovoru s Kmentou dozvěděli krátce před natáčením.

Duo Těžkej Pokondr se s Frekvencí 1 rozloučilo po svém. Ráno pustilo šéfům na rozloučenou ve svém pořadu svůj nový hit Kretén, který je předělávkou známého hitu devadesátých let Sketmen.

Kmenta ještě na svém Facebooku duu symbolicky zatleskal. „Hoši tleskám vám za to. Miluji každého, kdo se nepodělá ze svých Bossů. A Bossům vzkazuji: Nemám rád předposranost. Kdo se bojí Babiše a Zemana, nezaslouží si důvěru ani pozornost. Natož pokoru a loajalitu. Asi jsem kretén, ale svoboda projevu je pro mně dost cenná hodnota,“ napsal Kmenta.

Frekvence 1 patří do portfolia mediální skupiny Lagardere Active Česká republika, v jejímž čele stojí Michel Fleischmann. Skupina provozuje i rádia Evropa 2, Bonton či Dance radio. Vlastní i první soukromou stanici v České republice Rádio Zet (BBC World Service).

Jaroslav Kmenta je investigativní novinář, člen časopisu Reportér. V minulosti pracoval v Mladé frontě Dnes, ale v roce 2013 podal výpověď především proto, že deník koupil společně s Lidovými novinami Andrej Babiš. Kmenta se zabývá odhalováním korupce a propojeností politických, podnikatelských a mafiánských kruhů. Nově napsal knihu o bývalém ministrovi financí Babišovi, kterou nazval Boss Babiš. Novinář vydal již dříve sérii knih o šéfech podsvětí Františku Mrázkovi a Radovanu Krejčířovi. Ty nesly název Kmotr Mrázek a Padrino Krejčíř. Na motivy obou sérií byly natočeny celovečerní filmy Příběh kmotra a Gangster KA.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Echo 24 notifikace

Echo 24 pro vás vždy vybírá to podstatné. Pro odběr upozornění ve formě push notifikací je třeba nastavit odebíraná témata.
Náčítání témat

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.