3 Jak volí Pražský hrad

Zeman dal hlas Čechovi, Ovčáček volil ANO a kroužkoval Šlechtovou

, NOVÉ

Témata: , , , , , , , ,

Prezident Miloš Zeman dal v pátek svůj hlas Straně práv občanů, která měla v minulosti název Zemanovci, prezidentův tiskový mluvčí se v sobotu na Facebooku pochlubil, že volil hnutí ANO.

„Volil jsem Čecha,“ řekl novinářům Zeman krátce poté, co odvolil na pražských Lužinách. Odkazoval tím na volebního superlídra SPO Františka Ringo Čecha, který se do kandidatury vrhl právě kvůli Zemanovi. Strana ovšem získala pouze 0,36 procent hlasů a skončila až na 14. místě.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček v sobotu nepřímo oznámil, že volil hlavního favorita voleb hnutí ANO. To nakonec volby opanovalo, když získalo téměř 30 procent hlasů a na nejbližší pronásledovatele má náskok až 18 procent. „Je po volbách, takže už to můžu prozradit,“ napsal na Facebooku a zveřejnil fotku svého hlasovacího lístku. Jednalo se navíc o jeho první volbu mimo své bydliště, protože si musel opatřit voličský průkaz, aby mohl volit v obci Zbiroh na Plzeňsku. Ovčáček navíc při své volbě zakroužkoval jedničku ANO na Plzeňsku, ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou. 

Vztahy právě mezi Šlechtovou a Zemanem jsou dlouhodobě na dobré úrovni. Při svém hodnocení ministrů vlády Bohuslava Sobotky jí Zeman udělil jedničku, a v září podpořil její kandidaturu do čela Programu OSN pro lidská práva (UN-HABITAT). Šlechtová zase o Zemanovi řekla, že „je to sečtělý, moudrý chlap.“ Prezidenta pak několikrát obhajovala například při nařčení, že podlézá Číně. „Ale to on vůbec nedělá! Spolupráce s Čínou se začala otevírat už za Nečasovy vlády. Tehdy přece Zeman nebyl prezidentem,“ uvedla Šlechtová v rozhovoru.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Tyto volby nejsou zásadní, míní Zeman. Účast je ale vysoká

ON-LINE: Volby překopaly politickou mapu, v parlamentu bude 9 stran

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.