4 Požár motorestu

Hořící motorest je uhašen. Příčinou byly nejspíš vznícené saze v komíně

AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Hasiči od sobotního dopoledne bojovali s rozsáhlým požárem motorestu u dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy. Oheň definitivně zlikvidovali až v neděli a na místě jsou více než 24 hodin. Kvůli požáru byla půl dne uzavřená dálnice ve směru na Prahu. Podle vyšetřovatelů jsou příčinou požáru nejspíš vznícené saze v komíně.

„Došlo ke vznícení sazí v komínovém tělese, následně se požár rozšířil na střechu a celou budovu,“ uvedl mluvčí. Případem se bude dál zabývat policie. „Bude zjišťovat, kdy tam byl kominík, zda měl ten komín revizi a podobně,“ řekl Svoboda.

Oheň budovu výrazně poničil, zachránit se nepodařilo ani vybavení. Škodu hasiči odhadli na 30 milionů korun. „Prakticky se nepodařilo nic moc zachránit,“ uvedl mluvčí.

Hasiči ještě zůstávají na místě kvůli případnému dohašování skrytých ohnisek. „Čekáme na příjezd majitelů, což jsou cizinci, jedou na místo. Jakmile přijedou, předáme jim to a zásah tím pro nás končí,“ dodal Svoboda.

Požár byl oznámen v sobotu hodinu před polednem, likvidovalo ho kolem 40 jednotek. Hasiči vyhlásili čtvrtý stupeň poplachu, který využívají jen při mimořádných situacích. Důvodem byl nedostatek vody, kterou museli přivážet z několikakilometrové vzdálenosti. Ve směru na Prahu byla proto uzavřena dálnice, aby se cisterny mohly dostat na místo co nejrychleji. Situaci komplikovalo i to, že poblíž motorestu je benzinová čerpací stanice.

Přes noc na místě zůstaly už jen čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka, které vyhledávaly skrytá ohniska pomocí termokamery a dohašovaly je.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:Požár motorestu uzavřel dálnici D10 u Prahy. Hasit pomáhal i vrtulník


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.