1 Pašování migrantů

Pašovali migranty a vydělali miliony. Teď dostali několikaletá vězení

NOVÉ

Témata: ,

K několikaletým trestům vězení byli dnes v Německu odsouzeni dva rumunští pašeráci lidí. Soud v bavorském Pasově je uznal vinnými z toho, že v roce 2015 přepravili do Německa ilegálně v nebezpečných podmínkách více než 220 migrantů, informoval německý regionální deník Passauer Neue Presse. Rozsudek není pravomocný.

Šest let a devět měsíců odnětí svobody uložil soud 28letému hlavnímu obžalovanému. O rok mladší spoluobžalovaný musí podle rozhodnutí prvoinstančního soudu do vězení na tři roky a tři měsíce. Předsedající soudkyně Ursula Raabová Gaudinová podle deníku vynesla o něco mírnější verdikt, než požadovala prokuratura. Naproti tomu obhájci obou souzených se přimlouvali za nanejvýš dvouletý pobyt za mřížemi.

V odůvodnění rozsudku se uvádí, že dvojice dostala do Německa při více pašeráckých transportech takzvanou balkánskou cestou 223 lidí ze Sýrie a Iráku. Získala tím přibližně 90.000 eur (přes 2,3 milionu korun). Podle vyšetřovatelů provinilci k přepravě používali zcela nevhodné dodávky a malá nákladní auta, v nichž byli lidé natěsnaní.

Raabová Gaudinová označila podmínky těchto pašeráckých převozů za ponižující a „jen díky bohu“ podle ní při nich nikdo nepřišel k újmě. „V Německu by nemohl být takto transportován ani jatečný dobytek,“ zdůraznila soudkyně.

Oba obžalovaní byli na základě mezinárodního zatykače zadrženi v roce 2016 v Rumunsku. Následně je tamní úřady na žádost německé justice předaly k trestnímu stíhání v Německu.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.