1 Letecká katastrofa

Letecké neštěstí v Británii. Nad šlechtickým sídlem se srazil vrtulník s letadlem

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Nad Anglií se srazila helikoptéra s malým letadlem Cessna.  Ke kolizi došlo nad hrabstvím Buckinghamshire. Tragédie si podle informací BBC vyžádala čtyři mrtvé.

Trosky z havárie dopadly do lesa u šlechtického sídla Waddesdon Manor. K místu neštěstí se sjeli hasiči z měst Aylesbury a Haddenham a z hrabství Oxfordshire a Bekrshire. Celkově na místě zasahuje 30 hasičů, spolu se záchranáři a policisty.

„Poslali jsme na místo řadu prostředků, včetně letecké ambulance, dvou ambulantních posádek, dvou ambulantních důstojníku a vozidla rychlé odezvy. Na místě je řada obětí, ale to je vše, co nyní můžeme potvrdit,“ řekl BBC mluvčí South Central Ambulance Service. Podle BBC jsou však na místě nejméně čtyři oběti.

Nehodu pro BBC popsal Mitch Missen, hasič, který tou dobou nebyl ve službě. „Podíval jsem se nahoru a zrovna jsem uviděl srážku ve vzduchu, po které následovala velká ráná a padající trosky. Běžel jsem pro klíčky od auta a cestou jsem zavolal záchranáře. Dával jsem jim informace o místě dopadu. Bohužel jsem nebyl schopen identifikovat přesné místo neštěstí, ale nasměroval jsem policii, hasiče a záchranáře, jak nejlépe jsem uměl.“ 

Vrtulník i letadlo vzlétly z malého letiště Wycombe Air Park, které se nachází asi 32 km od místa havárie a je využíváno pro cvičné lety. 

Čtěte také: U Barmy ztroskotalo vojenské letadlo. Na palubě bylo 116 lidí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.