1 Legenda a realita

Británie řeší záhadu. Z kamene zmizel Excalibur, meč krále Artuše

, NOVÉ

Témata:

Replika legendárního meče krále Artuše Excaliburu zmizela. Populární atrakce u jezera Llangorse v národním parku Brecon Beacons byla oblíbeným místem pro fotky turistů, informovala ve středu BBC.

Meč byl zapuštěn v kameni a upevněn cementem. Radní hrabství Powys Emily Durrantová se domnívá, že meč neodcizil nikdo místní a „má podezření“, že meč ukradla skupinka, která navštívila jezero v sobotní podvečer. Policie zatím nikoho nezatkla.

Místní již zahájili sbírku za obnovení meče, pokud nebude starý navrácen. Podle Durrantové se lokálním obyvatelům po meči „stýská“.

Brecon Beacons je pohoří ve Walesu a je považováno za jedno možných míst, kde se nacházel mýtický hrad Kamelot, kde měl sídlit dvůr krále Artuše. Ten podle legendy vytáhl magický meč Excalibur z kamene a tím se prokázal jako právoplatný král Británie.

Poté vládl jako vzorný panovník a bránil Británii před nebezpečím. Byl zraněn v bitvě proti zrádci Mordredovi a lečí se na bájném ostrově Avalon. Podobně jako blaničtí rytíři, se Artuš má vrátit, až bude Británii nejhůře.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Alenka v říši divů: Londýnský baletní spektákl míří na plátna českých kin

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.