1 nezjistili cizí zavinění

Policie odložila prošetřování tragického pádu Jana Třísky do Vltavy

NOVÉ

Témata: , ,

Policie odložila prošetřování úmrtí herce Jana Třísky. Při prověřování tragického zářijového pádu z Karlova mostu do Vltavy nezjistila trestný čin a věcí se nebude dál zabývat. Na dotaz ČTK to dnes sdělil mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Policie už dříve uvedla, že úmrtí osmdesátiletého herce bylo podle prvotních zjištění pravděpodobně nešťastnou náhodou.

„Prošetřování této události ukončili kriminalisté prvního policejního obvodu 9. listopadu odložením, neboť se v dané věci nejedná o podezření z trestného činu a věc nelze vyřídit jinak,“ uvedl Hulan. „Jiným vyřízením věci“ trestní řád rozumí především odevzdání věci příslušnému úřadu k projednání přestupku. Z vyjádření mluvčího tedy vyplývá, že policie po prozkoumání videí z místa pádu a dalších důkazů neshledala ani porušení přestupkového zákona.

Policisté případ prošetřovali od 23. září, kdy Tříska z mostu spadl a následně zůstal několik minut ve vodě, než ho vytáhli cestující lodi, která plula okolo. Lékaři ho uvedli do umělého spánku, za necelé dva dny však v Ústřední vojenské nemocnici zemřel.

Na základě policejní výzvy se poté přihlásilo několik svědků, kteří se v dané době pohybovali v okolí Karlova mostu a při pořizování snímků a videí z turisticky oblíbené atrakce zachytili i okolnosti provázející hercův pád. „V tomto směru patří těmto lidem veliký dík, neboť pomohli osvětlit některé okolnosti celé události,“ uvedl Hulan v říjnu.

Třískovi se podle herce a režiséra Jiřího Mádla vymstil rituál, kdy chodil na staletý kamenný most opředený legendami čerpat sílu před natáčením každého nového filmu. Pod Mádlovým vedením mělo pár dní poté začít natáčení filmu Na střeše s Třískou v hlavní roli. Film se začne točit na jaře v novém obsazení a bude poctou Třískovi.

Tříska patřil k nejtalentovanějším hercům generace 60. let, po emigraci v 70. letech se prosadil i v Hollywoodu. Ve Spojených státech natočil 44 filmů. Po revoluci v listopadu 1989 se do Česka vracel na natáčení i na divadelní jeviště. Poslední filmovou roli ztvárnil ve snímku Jana Svěráka Po strništi bos.

Čtěte také: Jan Tříska a odcházející „šestatřicátníci“

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.