1 ÚMRTÍ

Zemřel váhavý střelec ze Sedmi statečných Robert Vaughn

NOVÉ

Témata: ,

Ve věku 83 let zemřel v New Yorku známý americký herec Robert Vaughn, který hrál například v Sedmi statečných coby váhavý střelec Lee nebo ve filmu Most u Remagenu. Po dlouhém boji podlehl leukémii. V pátek večer o tom informovala BBC.

Filmovému a televiznímu herectví se věnoval Robert Vaughn od počátku 50. let 20. století, kdy začal vystupovat v drobných rolích v televizních seriálech. Mezi americké hollywoodské hvězdy se zařadil nominací na Oskara roku 1959 za snímek Hoši z Filadelfie. Úspěch zaznamenal v roce 1960 účinkováním ve známém westernovém snímku Sedm statečných, kde si zahrál postavu váhavého střelce jménem Lee.

Těžiště jeho herecké práce však nakonec spočívalo především v práci pro televizi. Zahrál si například ve snímcích Most u Remagenu, který se natáčel i v Československu, nebo se Stevem McQueenem ve snímku Bullitův případ nebo ve filmu z roku 1970 Julius Caesar.

V devadesátých letech se objevoval spíše v televizních filmech nebo seriálech jako byla Chůva k pohledání nebo Zákon a pořádek. V roce 1998 si zahrál i v seriálu Sedm statečných, kde si připomněl jednu ze svých nejznámějších rolí. Zahrál si i ve velmi populárním britském seriálu Malé Velká Británie v USA.

Čtěte více: Herec Malkovich vyhrál soud s Le Monde kvůli kauze tajného konta