1 ÚMRTÍ

Zemřel váhavý střelec ze Sedmi statečných Robert Vaughn

NOVÉ

Témata: ,

Ve věku 83 let zemřel v New Yorku známý americký herec Robert Vaughn, který hrál například v Sedmi statečných coby váhavý střelec Lee nebo ve filmu Most u Remagenu. Po dlouhém boji podlehl leukémii. V pátek večer o tom informovala BBC.

Filmovému a televiznímu herectví se věnoval Robert Vaughn od počátku 50. let 20. století, kdy začal vystupovat v drobných rolích v televizních seriálech. Mezi americké hollywoodské hvězdy se zařadil nominací na Oskara roku 1959 za snímek Hoši z Filadelfie. Úspěch zaznamenal v roce 1960 účinkováním ve známém westernovém snímku Sedm statečných, kde si zahrál postavu váhavého střelce jménem Lee.

Těžiště jeho herecké práce však nakonec spočívalo především v práci pro televizi. Zahrál si například ve snímcích Most u Remagenu, který se natáčel i v Československu, nebo se Stevem McQueenem ve snímku Bullitův případ nebo ve filmu z roku 1970 Julius Caesar.

V devadesátých letech se objevoval spíše v televizních filmech nebo seriálech jako byla Chůva k pohledání nebo Zákon a pořádek. V roce 1998 si zahrál i v seriálu Sedm statečných, kde si připomněl jednu ze svých nejznámějších rolí. Zahrál si i ve velmi populárním britském seriálu Malé Velká Británie v USA.

Čtěte více: Herec Malkovich vyhrál soud s Le Monde kvůli kauze tajného konta


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.