1 Smutek veřejnosti

Dej mu, Bože, herecký ráj a věčný potlesk

NOVÉ

Témata: , , ,

Skvělým a talentovaným hercem a také výjimečným a statečným člověkem byl pro české politické představitele herec Jan Tříska, který zemřel v noci na dnešek na následky zranění po pádu z Karlova mostu. České kultuře bude chybět, napsal na twitteru premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Zemřela česko-americká filmová a divadelní legenda, uvedlo americké velvyslanectví v Praze.

„Jan Tříska byl skvělý herec a výjimečný člověk. Českému filmu, divadlu a celé naší kultuře bude strašně chybět,“ poznamenal Sobotka. „V Janu Třískovi česká kultura ztrácí jednoho z nejtalentovanějších herců, ale i čestného a statečného člověka. Skláním se před jeho památkou,“ uvedl ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).

Vynikajícím hercem a skvělou osobností, která bude chybět divadlu i filmu, byl Tříska pro předsedu Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD). „Postupně nás opouští generace herců a tvůrců, která opravdu uměla,“ napsal na twitteru mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Ministr obrany, dříve i herec Martin Stropnický‏ (ANO) připomněl, že Tříska i přes totalitní perzekuci na svou zem nikdy nezanevřel. „Odešel, ale bude s námi dál,“ poznamenal. Za mimořádnou osobnost na filmovém plátně, divadelním jevišti i mimo něj označil Třísku ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Velkým a výjimečným hercem a člověkem pevných a jasných názorů byl Tříska pro předsedu ODS Petra Fialu. „Smutná zpráva, měli jsme ho rádi. Dej mu, Bože, herecký ráj a věčný potlesk…,“ napsal předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Třískovo úmrtí vedle americké ambasády připomíná na twitteru také britská velvyslankyně v Česku Jan Thompsonová jako smutnou zprávu a ztrátu velkého shakespearovského herce.

Osmdesátiletý Tříska byl od soboty ve vážném stavu poté, co v sobotu spadl z Karlova mostu do Vltavy. Zemřel v noci na dnešek v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Patřil k nejtalentovanějším hercům generace 60. let, po emigraci v 70. letech se prosadil i v Hollywoodu. Po listopadové revoluci se do Česka vracel na natáčení i divadelní jeviště. Poslední filmovou roli ztvárnil ve snímku Jana Svěráka Po strništi bos.

Čtěte také: Zemřel Jan Tříska, skvělý herec, který prorazil i v Hollywoodu


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.