1 Smutek veřejnosti

Dej mu, Bože, herecký ráj a věčný potlesk

NOVÉ

Témata: , , ,

Skvělým a talentovaným hercem a také výjimečným a statečným člověkem byl pro české politické představitele herec Jan Tříska, který zemřel v noci na dnešek na následky zranění po pádu z Karlova mostu. České kultuře bude chybět, napsal na twitteru premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Zemřela česko-americká filmová a divadelní legenda, uvedlo americké velvyslanectví v Praze.

„Jan Tříska byl skvělý herec a výjimečný člověk. Českému filmu, divadlu a celé naší kultuře bude strašně chybět,“ poznamenal Sobotka. „V Janu Třískovi česká kultura ztrácí jednoho z nejtalentovanějších herců, ale i čestného a statečného člověka. Skláním se před jeho památkou,“ uvedl ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).

Vynikajícím hercem a skvělou osobností, která bude chybět divadlu i filmu, byl Tříska pro předsedu Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD). „Postupně nás opouští generace herců a tvůrců, která opravdu uměla,“ napsal na twitteru mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Ministr obrany, dříve i herec Martin Stropnický‏ (ANO) připomněl, že Tříska i přes totalitní perzekuci na svou zem nikdy nezanevřel. „Odešel, ale bude s námi dál,“ poznamenal. Za mimořádnou osobnost na filmovém plátně, divadelním jevišti i mimo něj označil Třísku ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Velkým a výjimečným hercem a člověkem pevných a jasných názorů byl Tříska pro předsedu ODS Petra Fialu. „Smutná zpráva, měli jsme ho rádi. Dej mu, Bože, herecký ráj a věčný potlesk…,“ napsal předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Třískovo úmrtí vedle americké ambasády připomíná na twitteru také britská velvyslankyně v Česku Jan Thompsonová jako smutnou zprávu a ztrátu velkého shakespearovského herce.

Osmdesátiletý Tříska byl od soboty ve vážném stavu poté, co v sobotu spadl z Karlova mostu do Vltavy. Zemřel v noci na dnešek v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Patřil k nejtalentovanějším hercům generace 60. let, po emigraci v 70. letech se prosadil i v Hollywoodu. Po listopadové revoluci se do Česka vracel na natáčení i divadelní jeviště. Poslední filmovou roli ztvárnil ve snímku Jana Svěráka Po strništi bos.

Čtěte také: Zemřel Jan Tříska, skvělý herec, který prorazil i v Hollywoodu


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.