1 Poslední republikáni

Bushové se pustili do „chvástala“ Trumpa v nové knize: „Neví, co to znamená být prezident“

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , , , , ,

Ostrou kritiku si v nové knize The Last Republicans (Poslední republikáni – pozn. red.) vysloužil americký prezident Donald Trump od někdejších hlav Spojených států, George Bushe mladšího i staršího. „Ten člověk neví, co to znamená být prezidentem,“ uvedl Bush mladší podle serveru The Independent. I jeho otec George W. H. Bush se na adresu Trumpa vyjádřil negativně, označil jej mimo jiné za „chvástala“.

„Nemám ho rád. Moc o něm nevím, ale vím, že je to chvástal. A nejsem moc nadšený z toho, že je vedoucím představitelem,“ řekl Bush starší autorovi, historikovi Marku Updegroveovi, během přípravy knihy.Trumpova reakce na kritiku byla podle serveru CNN umírněná: „Vyjádřím se k tomu, až se vrátím (z Tokia – pozn. red.). Nepotřebuji titulky,“ řekl americký prezident.

Nebylo to úplně poprvé, co Bush mladší kritizoval současného amerického prezidenta. Již v březnu odsoudil jeho inaugurační projev jako „nějaké divné s***ky“. V říjnu také podle Independentu vyjádřil zklamání ze současného politického vývoje, a to v poznámkách, které mnozí považovali za přímé útoky na Donalda Trumpa.

„Bigotnost je podporována. Naši politici se jeví více náchylní ke konspiračním teoriím a otevřeným fabulacím,“ řekl Bush mladší v říjnovém projevu z výzkumného ústavu George W. Bush Institute. Kritizoval také „odklon od univerzálních hodnot“ směrem ke „starým svazkům krve, rasy a sektářství“.


Ani jeden z Bushových Trumpa v prezidentské volbě podle vlastních slov v nové Updegroveově knize nepodpořil. George H. W. Bush volil demokratku Hillary Clintonovou, protože byl skeptický vůči Trumpovým politickým motivacím. Podle něj byly částečně řízené „jistým egem“. Ačkoliv si podle serveru CNN Bush starší původně myslel, že by mohl Trump USA spojit, vyžadovalo by to podle něj „pokoru“, což by podle něj pro Trumpa byla „výzva“.

„Když se podíváte na mou rodinu, pokora je jistým dědictvím,“ řekl jeho syn George Bush s tím, že ji v Trumpovi nevidí. Během voleb podle nové knihy řekl, že se bojí, že bude posledním republikánským prezidentem. Svého hlasu ve volbě se nakonec zdržel.

Čtěte také: George Bush starší mě sexuálně napadl z vozíku, stěžuje si herečka

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.