1 Pivní potrubí

Němci staví 7kilometrový pivovod. Bude zásobovat tradiční metalový festival

, NOVÉ

Témata: ,

Organizátoři německého festivalu metalové hudby přišli s unikátním řešením co se týče zásobování pivem. Pro Wacken Open Air Festival se staví pivovod, síť potrubí, kterým bude téct pivo pro návštěvníky festivalu. Potrubí má celkem měřit až 7 kilometrů a proteče jím až 400 000 litrů piva, uvádí rozhlasová stanice Deutsche Welle.

Důvodem pro jeho výstavbu potrubí je logistika. Organizátoři v dřívějších letech museli přivážet pivo kamiony, což je logisticky náročnější, než potrubí, řekla mluvčí festivalu Frederike Arnsová. „Tímto způsobem již nebudeme muset vysílat nákladní auta se sudy s pivem, jako jsme to dříve museli dělat každý den,“ řekla mluvčí festivalu Frederike Arnsová.

Potrubí povede 80 centimetrů pod zemí a jeho síť bude se bude rozléhat až 7 kilometrů. Za dobu konání festivalu by jím mělo protéct až 400 000 litrů piva.

Každý rok na Wacken Open Air Festival přijíždí průměrně kolem 75 000 metalových fanoušků. Ti vypijí v průměru 5,1 litru piva na osobu během 3 dnů konaní festivalu. Podle policie návštěvníci festivalu sice pijí hodně, ale většinou s nimi nejsou problémy a jen si užívají atmosféru.

Tento rok se festival bude konat od 3. do 5. srpna a vystoupí na něm až 150 skupin. Mezi nejznámější účinkující patří například Megadeth, Alice Cooper, Marilyn Manson, Status Quo nebo Amon Amarth.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Příjemné srovnání. Nejlevnější pivo je v Praze

Pivo je na bolest lepší než analgetika, tvrdí odborníci z Anglie

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.