1 První rozhovor pro Evropu

Trump: Merkelová spustila záplavu, Evropu čeká možná i konec

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Evropa není co bývala a Němci nadále nepoznávají svou vlastní zem. I takové výroky zazněly v prvním rozhovoru amerického prezidentského kandidáta Donalda Trumpa pro evropská média. V interview pro francouzský týdeník Valeurs Actuelles se miliardář vrátil k masakru ve francouzském hudebním klubu Bataclan i svým slovům o muslimech.

Trump vyvěštil pro Evropu přicházející revoluci, kterou zcela jistě vyvolá současná krize způsobená přívalem uprchlíků na kontinent. Na tomto procesu se podle republikánského kandidáta nejvýrazněji zasloužila německá kancléřka Angela Merkelová. Ta svým počínáním může údajně způsobit i úplný rozpad současného uspořádání.

„To, co se děje v Evropě, může způsobit celkový kolaps. Je dramatické, co (Merkelová) dovolila, tu záplavu. Pokud se s tou situací nevypořádáme kompetentně a tvrdě, pak ano, bude to konec Evropy,“ prohlásil kontroverzní miliardář v rozhovoru pro Valeurs Actuelles, na který se odkazuje server The Telegraph.

Právě u poměrů v Německu se Trump se svým vyjádřením krátce zastavil. „Moji němečtí přátelé už nevědí, kde jsou. Nevěří svým očím kvůli tomu, co se děje. Jsou zoufalí,“ řekl americký prezidentský kandidát.

V rozhovoru zaznělo i varování před dosavadním postupem některých evropských politiků. Uprchlická krize by se podle Trumpa rozhodně měla řešit inteligentně, energicky a rychle. V opačném případě prý kontinent směřuje k ještě větším otřesům. Útoku v pařížském Bataclanu 13. listopadu loňského roku bylo prý možné jednoduše předejít, to by ovšem musela Francie odhlasovat legální držení zbraní pro své obyvatele. „Vždy s sebou nosím zbraň. Pokud bych byl v Bataclanu nebo jednom z těch barů, začal bych střílet. Možná bych zemřel, alespoň bych ale vystřelil. Nejhorší je nemohoucnost vůči těm, kdo vás chtějí zabít,“ nechal se slyšet známý zastánce zbraní.

Na závěr rozhovoru se Trump vyjádřil i ke svému návrhu zamítnout všem muslimům přistup do Spojených států. Za tento kontroverzní návrh si Trump například ve Velké Británii vysloužil petici požadující zákaz jeho vstupu do země, kterou podepsalo přes sto tisíc lidí. Samotní vyznavači islámu ale mají pro slova amerického prezidentského kandidáta údajně pochopení.

„Mám mnoho muslimských přátel, se kterými často mluvím. A ti se mnou souhlasí. Děje se něco opravdu závažného s radikálním islámem a my musíme pochopit, o co jde,“ řekl Trump.

Donald Trump je v současnosti vnímám jako jeden z nejvážnějších kandidátů na post prezidentského kandidáta ve Spojených státech za republikánskou stranu. I na toto téma padla řeč v závěru rozhovoru. „Co všechny opravdu štve je, že jsem jediný kandidát, který nepotřebuje peníze zvenčí. Zřejmě jsem se ve své kampani navíc dotkl míst, která americké občany bolí nejvíce. Ale je to zvláštní. Nečekal jsem takovou podporu,“ přiznal miliardář.

Čtěte také: Trump a Sanders vyhráli primárky v New Hampshire

Seehofer jako „německý Trump“ normalizuje vztahy s Ruskem

Cruz je podvodník a volby by se měly opakovat, tweetoval Trump

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.