1 Clontonová uznala porážku

Trump a Sanders vyhráli primárky v New Hampshire

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Donald Trump vyhrál republikánské primárky ve státě New Hampshire, vítězem hlasování demokratů se stal Bernie Sanders, který porazil Hillary Clintonovou. Oznámila to na základě volebních odhadů televize CNN. Clintonová už volební porážku uznala a Sandersovi blahopřála.

Vítězství obou politiků není překvapením, protože se dlouhodobě drželi na čele žebříčků volebních preferencí. Trump podle analytiků potvrzuje svou pozici hlavního republikánského favorita. Po sečtení zhruba třetiny odevzdaných hlasů má na svém kontě 34 procent hlasů. Sanders, který se označuje za demokratického socialistu, podle předpokladů vyhrál se ziskem zhruba 56 procent hlasů, zatímco Clintonová získala 40 procent, uvedla CNN.

Volební štáb Clintonové přiznal porážku a vydal prohlášení, podle něhož se nominační souboj demokratů rozhodne s největší pravděpodobností v březnu. Klíčová údajně bude podpora afroamerických a hispánských voličů, mezi nimiž je populárnější Clintonová. Nejbližší primárky se ještě v únoru uskuteční v Nevadě a v Severní Karolíně.

Tvrdý boj se zřejmě odehrál o druhé místo za Trumpem, kde se podle odhadů seřadilo těsně za sebou několik republikánských kandidátů. Dobrý výsledek zaznamenal ohijský guvernér John Kasich s dosavadním ziskem 15 procent hlasů. Za ním s 12 procenty následují Ted Cruz a Jeb Bush a s deseti procenty Marco Rubio. Osm procent má na svém kontě zatím Chris Christie, čtyři procenta Carly Florinaová a dvě Ben Carson.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.