1 Potyčka v mnichovském metru

VIDEO: Běženci se v metru porvali s německými seniory

, NOVÉ

Témata: , , ,

Potyčku migrantů s dvěma německými důchodci se podařilo natočit na mobil jednomu z cestujících v mnichovském metru. Autor videa později záznam společně s popisem události zveřejnil na svém facebookovém profilu. Senioři se údajně pouze pokusili zastat ženy, kterou běženci obtěžovali svými návrhy.

Záznam celé akce ukazuje běžence z oblasti Blízkého východu zápasící se dvěma postaršími německými muži. Zatímco jednoho z důchodců skupinka pevně zachytila za ruce a verbálně ho urážela, druhý senior skončil dokonce s rukama kolem krku. Rvačka zřejmě odstartovala poté, co jedna z žen v metru odmítla návrhy od jednoho z migrantů.

„Myslím, že měl ruku na jejích zádech. Ona se od něj odvrátila a dívala se mým směrem. Ten muž pak vztekle udeřil plnou silou do jednoho z oken. Řekl bych, že ho to odmítnutí naštvalo. Někteří lidé pak na něj začali pokřikovat, ať s tím přestane,“ popsal začátek incidentu autor videa Tim Roth.

 

Snaha důchodců o uklidnění rozvášněných běženců se ale nesetkala s pochopením. Rozčílení mladíci přistoupili k jednomu z důchodců a začali ho posměšně hladit po hlavě. Právě to zřejmě donutilo postaršího muže k obranné reakci.

„Ten pán se hned postavil. Cizinec k němu přistoupil a chytil ho kolem krku. Lidé kolem se pak samozřejmě chtěli hned zapojit a oba muže od sebe odtrhnout. Útočník pak skočil na sedačku a udeřil ho do brýlí. Takhle jsme tam pak napjatě stáli, dva důchodci a asi čtyři běženci, dokud vlak nezastavil v další stanici. Tam jsem zavolal policii,“ pokračoval s líčením Roth.

Ke zveřejnění videa Němce údajně vedla starost o další osud jeho země. Žít v rodné vlasti je podle mladíka mnohem nebezpečnější než před třemi či čtyřmi lety. Jeho teorii mu při rozhovoru potvrdili i oba ohrožení důchodci.

„Je mi opravdu líto všech obyvatel, kteří v současné době nutně potřebují pomoc. Musíme něco udělat s agresivními lidmi, kteří nerespektují naše práva. Mnoho žadatelů o azyl nectí naše ženy ani starší muže, policie by se jich měla zastat,“ dodal Roth.

Mluvčí mnichovské policie zásah v mnichovském metru potvrdila britskému deníku The Telegraph. Celé video je podle vyšetřovatelů pravdivé a následovat tedy bude vyšetřování události. Za tímto účelem se strážníci chystají prozkoumat nejen pořízený videozáznam, ale také vyslechnout svědky.

Čtěte také: Německá ministryně: Kdo se nebudete integrovat, tomu zkrátíme dávky

Merkelová otáčí?: Po skončení války se prý běženci vrátí domů

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.