1 Severokojští vojáci dezertují

Vojáci prchli z KLDR: jeden přeplaval, druhý proběhl minovým polem

, NOVÉ

Témata: , ,

Už druhý voják dezertoval minulý týden ze Severní do Jižní Koreje, napsal zpravodajský server BBC s odkazem na jihokorejskou armádu. Muž přeplaval úzký úsek řeky Han. Na ramena si připevnil kus lehkého pěnového materiálu, aby se v prudkém toku hraniční řeky udržel na hladině. První ze zmíněných vojáků zběhl minulé úterý přes zaminovanou hranici.

Severokorejský voják byl zadržen v jihokorejském městě Gimpo ležícím na západ od Soulu, informovala agentura Jonhap. „Nestřílejte, chci přejít na vaší stranu,“ volal na člena jihokorejského vojáka námořní pěchoty, který jej zaznamenal. Zběha nyní vyslechnou vojenské orgány.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Soul uvádí, že od konce korejské války v roce 1953 do Jižní Koreje uprchlo 30.000 Severokorejců. Většina z nich se na cestu vydává přes Čínu a jihovýchodní Asii.

Obě Koreje jsou fakticky ve válečném stavu, protože ozbrojený konflikt mezi nimi v roce 1953 skončil pouze příměřím, nikoliv mírovou smlouvou.

V průměru dezertuje každý rok jeden Severokorejský voják, uvedla BBC.

Více čtěte zde: Rodman přivezl vůdci KLDR dětskou knížku, mýdla a puzzle

Nereaguje, nevnímá. Američan vězněný v KLDR má poškozený mozek

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.