1 Nedostatek zaměstnanců ve státní správě

Byrokracie roste. Stát hledá pět tisíc nových úředníků

, NOVÉ

Témata: , ,

Státní správa hledá úředníky. Na svých webech nabízí dohromady na pět tisíc pracovních míst. Přesto, že jim zvyšuje platy a přidává výhody, na poptávka po volných místech neodpovídá nabídce. Informuje o tom Mf Dnes.

Ministerstvo vnitra, na jehož webových stránkách se nachází portál s nabídkou volných míst, inzeruje tisíce pozic na nejrůznější úřady v České republice. Stát hledá referenty například do Finanční správy, Energetického regulačního úřadu, na krajské úřady, jednotlivá ministerstva, Okresních správ sociálního zabezpečení a dalších svých institucí.

Stát přitom svým úředníkům navýšil platy a také mohou využívat nejrůznější spektrum výhod. Situace na trhu práce je příznivá zejména pro zaměstnance. Nezaměstnanost je totiž podle nejnovějších dat Českého statistického úřadu pouze 3,4 procenta. Z tohoto údaje vyplývá, že uchazeči o práci mají větší možnosti výběru.

Deník Mf Dnes citoval jednoho z ministerských úřadů, který si nepřál zveřejnit své jméno, podle něhož tato situace může někomu vyhovovat. „Některým vedoucím se hodí, že jsou místa neobsazená.“ Vedoucí totiž mohou peníze zbylé peníze použít na odměny pro ostatní zaměstnance, kteří dělají práci za ty chybějící.

Zaměstnanci ve státní správě mají mnohé výhody, přesto se však lidé na úřady příliš nehrnou. Průměrný plat činí 32 342 korun, plat také pravidelně roste. Lidé pracující na úřadech mají možnost služebního placeného volna při nemoci (tzv. sickdays), mají vyšší nemocenskou a standardem je také pětitýdenní dovolená.

Čtěte také: Majitelé Vepřína v Letech nabízí státu odprodej objektu. Částku nezveřejnili

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.