1 "Vědci jsou zmanipulovaní"

Meteorologa vyhodili z TV. Chválil globální oteplování

NOVÉ

Témata: , ,

Francouzský meteorolog Philippe Verdier byl podle svých slov vyhozen z předního zpravodajského kanálu France 2 za sepsání knihy, ve které obviňuje klimatology z klamání lidí o hrozbě globálního oteplování.

Verdier dává své odvolání do souvislosti s nadcházejícím summitem OSN ke změnám klimatu, známým pod označením COP21. Ten se bude konat na konci listopadu v Paříži.

K sepsání jeho knihy ho přiměla schůze s francouzským ministrem zahraničí Laurentem Fabiusem, který prý požádal meteorology, aby ve svém zpravodajství kladli zvláštní důraz na klimatické změny.

Ve své knize „Climate Investigation“ meteorolog obviňuje státem financované vědce z toho, že jsou zmanipulovaní a zpolitizovaní. Dokonce osočuje Mezivládní panel pro změnu klimatu (IPCC), že zveřejňuje záměrně zavádějící údaje v oblasti změny klimatu, píše francouzský zpravodajský portál France24.com.

Vědec se v knize zmiňuje také o pozitivních důsledcích globálního oteplování, kterými má být například nižší spotřeba surovin pro vytápění a menší počet lidí, kterým hrozí umrznutí.

„Byl jsem potrestán za uplatňování svobody projevu,“ tvrdil meteorolog německé televizi RTL.

Čtěte také: New York a Miami skončí za desítky let pod vodou, varuje studie

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.