1 Film o slavné herečce

Drtivá kritika neodradila. Baarovou sledoval rekordní počet diváků

, NOVÉ

Témata: , , ,

Česká televize zaznamenala v neděli večer nebývalý divácký úspěch. Může za to odvysílání snímku Lída Baarová, který o prvorepublikové herecké hvězdě natočil Filip Renč. V neděli večer ho vidělo 1,78 milionu diváků, což z něj dělá nejsledovanější distribuční film od roku 2004, kdy bylo na obrazovkách k vidění Pupendo. Diváky tak zřejmě neodradily ani kritické recenze, které si snímek vysloužil hned po svém uvedení do kin v roce 2016.

„Dramatický snímek Filipa Renče o životě herečky Lídy Baarové vidělo včera večer přes 1 785 tisíc diváků, a to při podílu na publiku přesahujícím 39 %. Lída Baarová se tak stala nejsledovanějším českým distribučním filmem v České televizi od Vánoc roku 2004 a vůbec nejsledovanějším domácím distribučním filmem na tuzemském televizním trhu za posledních pět let,“ uvedla mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Diváky tak zřejmě od shlédnutí snímku neodradily ani nepříliš příznivé kritiky i ohlasy diváků, které si Renčův snímek vysloužil už při svém uvedení na plátna kin. Lidé filmu vyčítali nejen nepříliš dobré herecké výkony, ale i práci kamery nebo kýčovitý scénář. Od uživatelů populární Československé filmové databáze si snímek vysloužil průměrných 52 procent.

Kontroverzní film přitom zaujal negativně i v zahraničí. Podle německého deníku Sächsische Zeitung tvůrci snímku ve snaze vylíčit milostný příběh hlavní hrdinky a nacistického ministra propagandy Josefa Goebbelse zcela opomenuli hrůzy tehdejšího režimu. Některé scény ve filmu navíc působí podle německých novinářů vyloženě trapně.

Kdo si film naopak pochvaloval je dlouholetý Renčův zastánce, prezident Miloš Zeman. Ten hned na premiéře režisérovi blahopřál k „velkému dílu“. Slovy chvály nešetřil ani hradní mluvčí Jiří Ovčáček. „Po zhlédnutí nového filmu Lída Baarová režiséra Filipa Renče musím konstatovat, že to je snímek mimořádných kvalit a parametrů,“ nechal se slyšet.

Celý film se točil v prvním polovině roku 2015, do kin zamířil o rok později. Produkci velkolepé podívané odpovídal i štědrý rozpočet, na který bylo vyčleněno přes 80 milionů korun. Patnáct milionu tehdy tvořil příspěvek ze Státního fondu kinematografie.

Čtěte také: ‚Pomíjí nacistické hrůzy.‘ Do Renčovy Baarové se opřeli i Němci

Lída Baarová? Kritika film rozmetala, Hrad Renče chválí

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.