1 VRAŽDA NA KRYMU

Krymského Tatara zavraždili ranami nožem do oka

Krymský Tatar Rešat Ametov, který byl unesen v březnu během protestu proti ruské okupaci poloostrova, zemřel na zranění způsobené bodnými ranami nožem do oka. Sdělil to bratr zavražděného muže serveru 15minut.org.

Podle bratra policie stále vyšetřování neuzavřela. "Nikdo neví, kdo ho unesl, nikdo neví, kdo ho zabil."

Jedinou stopou zůstává pro příbuzné video regionální televize dokazující, že Ametova unesli tři neznámí muži během protestu na Leninově náměstí v Simferopolu. Dva byli v zelených uniformách, jeden v černé uniformě. Insignie žádné. Zelené uniformy ale nosili na Krymu ruští vojáci.

Devětatřicetiletý muž byl aktivistou, protestoval proti ruské okupaci. V týdnech před svým zmizením často na sociálních sítích upozorňoval na situaci Krymských Tatarů a vyjadřoval obavy o jejich budoucí osud.

Ametovovo tělo se znaky mučení bylo nalezeno 15. března. Ametov po sobě zanechal tři děti, nejmladšímu jsou dva  a půl roku.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.