Xenofobní kapela Ortel – Huml sdílí, Křeček ‚lajkuje‘

Prominentní fanoušci

Xenofobní kapela Ortel – Huml sdílí, Křeček ‚lajkuje‘NOVÉ
Foto: Reprofoto: Youtube, kanál uživatele Ortel
2
Domov
Echo24
Sdílet:

Kontroverzní kapela Ortel, která bojuje o přední místa Českého slavíka, si získává oblibu už i u českých ústavních činitelů. Minimálně tedy poslanec za ČSSD Stanislav Huml sdílel o víkendu nejen její protiislámský „hit“ „Mešita“ na svém facebookovém profilu.

Sám Stanislav Huml se netají tím, že by si od své strany představoval striktnější postoj k uprchlické krizi. Ovšem když „levicový“ politik obdivuje kapelu, která ve svých textech propaguje nenávist k některým skupinám lidí a kvůli příznivcům z řad extrémní pravice ji sleduje policie, těžko se dá orientovat v jeho ideologickém zaměření.

2 332 775 shlédnutí mluví samo za sebe

Posted by Stanislav Huml on 7. listopad 2015

Huml se před kritikou na svém facebookovém profilu hájí, že poukazuje pouze na počet shlédnutí, který je u písně „Mešita“ nyní přes 2,3 milionů a nechce kapelu „kádrovat“ jako Kryla. Když se ale jeden z komentujících zarazil, že poslanec srovnává zpěváka Karla Kryla se zakladatelem neonacistické skupiny Conflict 88, Huml se ohradil, že vnímá jenom text.

Více čtěte zde: ‚Uříznou ti hlavu pro Alláha.‘ Kapela Ortel Českému slavíku nevadí

Text „hitu“ kapely Ortel se nicméně dá označit jako velice xenofobní. Obsah se hemží verši jako „pro Alláhovu slávu, uříznou ti hlavu, mají jen o to snahu“, nebo „cítím se podveden, když ti, co vedou zem, diskutovat chtěj s arabským vrahem“?

Stanislav Huml propagoval na svém profilu kontroverzní kapelu, jejíž členové se aktivně podílejí na protiromských a neonacistických akcích a demonstracích, nejen touto písní, ale sdílel i klip jejího frontmana Tomáše Ortela. Píseň s názvem „Zůstaň mým domovem“ se líbila i zástupci ombudsmanky Stanislavu Křečkovi, bývalému poslanci ČSSD. Ten se po návrhu prezidenta Miloše Zemana a Senátu ucházel o pozici ombudsmana, ale Poslanecká sněmovna zvolila Annu Šabatovou.

Jak kapela Ortel, tak samotný zpěvák Tomáš Ortel jsou mezi osmi nejžhavějšími uchazeči o Českého slavíka 2015 v kategoriích kapela roku a zpěvák roku. Na rozdíl od roku 2013, kdy vedení Českého slavíka vyloučilo uchazeče o první místo v kategorii Hvězda internetu rapera Řezníka za jeho kontroverzní texty, nyní mu texty Ortelu a jeho zpěváka nevadí.

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články