2 DRSNÝ PŘÍSPĚVEK NA TWITTERU

‚Mrtvý komunista, dobrý komunista.‘ Novinář se rozloučil s Ransdorfem

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Lítost nad úmrtím komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa vyjadřují jeho kolegové z frakce Evropská sjednocená levice – Severská zelená levice i další čeští europoslanci. Na českých sociálních sítích však vzbudil největší rozruch příspěvek vedoucího kulturní rubriky časopisu Respekt Jana H. Vitvara, který na Twitter napsal: Mrtvý komunista, dobrý komunista. Novinář svůj příspěvek později smazal a za jeho zveřejnění se omluvil.

Podle předsedkyně levicové frakce Gabi Zimmerové byl Ransdorf jako europoslanec velice aktivní a tvrdě pracoval. „Jeho odchod pokládám za velkou ztrátu pro naši skupinu a budu si jej pamatovat pro jeho lidské kvality, intelektuální schopnosti a hlubokou politickou angažovanost,“ uvedla v prohlášení Zimmerová. 

Čtěte také: Náhle zemřel europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf

Úmrtí kolegy se dotklo i europoslankyně Olgy Sehnalové (ČSSD) nebo Petra Macha (Svobodní), který připomněl, že Ransdorf byl relativně mladý (62 let). Hlubokou soustrast rodině vyjádřil i ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). „Vzpomínat na něj budu jako na hluboce vzdělaného člověka, s nímž každá diskuse byla pozoruhodnou výzvou,“ napsal ministr.

O rozruch na českých sociálních sítích se postaral novinář Jan H. Vitvar svým tweetem: Mrtvý komunista, dobrý komunista. Záhy po zveřejnění se na jeho hlavu snesla vlna kritiky. „To nevymyslíš prostě,“ komentovala jeho příspěvek novinářka a dcera ombudsmanky Šabatové Saša Uhlová. „J. H. Vitvar nepřekvapil. Facebook bude dneska nechutnýho humoru plnej,“ navázal žižkovský předseda Strany zelených Matěj Žaloudek. Vitvar záhy svůj příspěvek s omlouvou smazal.

 

Novinář Vitvar ale nebyl jediný, kdo se se zesnulým europoslancem rozloučil podobným způsobem. „Zas o jednoho komára míň,“ komentovala ve stručnosti jeho úmrtí uživatelka Lucie Trávníčková. „Tak tady jedna pro Mílu Ransdorfa na cestu do pekla,“ napsal pro změnu raper Řezník, přičemž sdílel svoji starší nahrávku nazvanou Parlamentní jatka, kde se spolu se dvěma dalšími rapery hovoří mimo jiné o „křivohubym Ransdorfovi“.

Samotný Ransdorf vzbudil pozornost naposledy loni v prosinci, kdy ho se třemi Slováky zadržela švýcarská policie v curyšské bance. Švýcarské státní zastupitelství proti nim vede trestní řízení kvůli majetkovým deliktům. Ransdorf, který kvůli případu pozastavil členství v levicové frakci EP, odmítal, že se dopustil čehokoli nezákonného.

Čtěte také: Gangsdorf. Internet se plní vtipy na Ransdorfa

Ransdorfův švýcarský podvod? Sešel se čestný rytíř a čestný komunista

Ransdorf v Curychu jednal jménem odsouzeného podvodníka Huňka

Miloslav Ransdorf zemřel v pátek poté, co ho přijal pražský Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM). Mluvčí nemocnice odmítla příčinu smrti přiblížit. Podle serveru ParlamentníListy.cz byl Ransdorf přijat v bezvědomí. Byl diabetik a IKEM se specializuje právě na diabetologii či srdeční a cévní problémy. Server Novinky.cz uvedl, že podle dostupných informací byla příčinou úmrtí údajně mozková příhoda.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.