1 Prohlášení aktivisty Peszyńského

‚Za vulgarity se omlouvám. Ale fašista Zeman je‘

NOVÉ

Témata:

Autor vulgárního výroku „Zasraný fašistický hovado Miloš Zeman. Až chcípne, strašně se ožeru“, který v rozhovoru pro Frekvenci 1 v neděli citoval prezident, se za svá tři měsíce stará slova na Facebooku omluvil. Ovšem na tom, že je Miloš Zeman fašista, trvá. 

Aktivista Pražského Majdanu Tomáš Peszyński zaslal do redakce ECHO24.cz prohlášení, v němž potvrzuje, že tato slova uvedl na svém facebookovém profilu dne 17. 11. 2015.

Čtěte také: ‚Jsem ruský agent a řídí nás Kalousek.‘ Zeman opět citoval vulgarity

"Uznávám, že výrazy „zasraný“ a „hovado“ jsou vulgární, a omlouvám se za ně. Uznávám, že čekat na něčí smrt není správné chování. Samozřejmě nečekám na smrt Miloše Zemana a ani nikoho jiného. Ona slova jsem napsal pod vlivem emocí a nebyla myšlena vážně. Nestojím si za nimi a rovněž se za ně omlouvám. Ovšem na tom, že Miloš Zeman je fašista, trvám. Je to mé hodnocení jeho politiky a jeho názorů," stojí v prohlášení.

Peszyński dodává, že jeho 3 měsíce starý výrok byl emotivní reakcí na přítomnost Miloše Zemana na xenofobní demonstraci na Albertově, kde se podle něj "postavil za nejodsouzeníhodnější část české politiky a veřejnosti a přihlásil se k podpoře iracionálního xenofobního, nenávistného českého antiuprchlického hnutí, které nemá obdoby v celé Evropě".

Podivil se dále nad tím, že prezident, který je proslulý svým vulgárním vyjadřováním, vyčítá občanovi jeho slovník na jeho osobním profilu. Zarážející podle Peszyńského je, že Hrad kontroluje sociální sítě svých odpůrců a neváhá je zneužít v politickém souboji s premiérem Sobotkou. 

Peszyński dodal, že akci na Sobotkovu podporu zorganizoval bez jakékoliv dohody s premiérem. Dokonce ani není premiérův volič, zmínil také v prohlášení. 

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.