Exšéf Sazky Hušák kandiduje do Senátu. Lidi chce vyzbrojit kulomety

Do voleb za nezávislé

Exšéf Sazky Hušák kandiduje do Senátu. Lidi chce vyzbrojit kulometyNOVÉ
Aleš Hušák Foto: Foto: Printscreen/ct24.cz
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Velmi zajímavý souboj slibují senátní volby v Praze 6. K už oznámenému kandidátu ODS Františku „Čuňasovi“ Stárkovi za ODS, Václavu Bělohradském za ČSSD a Stranu Zelených a Vlastimilu Harapesovi za ANO, přibyl ještě bývalý ředitel Sazky Aleš Hušák za Nezávislé. Ten na svém webu představil politický program, do něhož zahrnul nejen výzvu na zničení Evropské unie, ale také plán vyhnout se v budoucnu rozsáhlé ekologické agendě. Informaci přinesl server novinky.cz.

Hušák hned v úvodu svého předvolebního programu upozorňuje, že samotný Senát pokládá za zbytečnou instituci. Jediným cílem zvolení je tak podle něj to, aby se sám měl dobře. Narozdíl od svých protikandidátů je tak prý už od začátku ke svým voličům upřímný. 

Přílišnému pochopení se u Hušáka netěší ani Evropská unie. V budoucnu by podle Hušáka mělo dojít k jejímu úplnému zničení. Politikům, kteří souhlasí s migračními kvótami by bývalý šéf Sazky nastěhoval jednu uprchlickou rodinu přímo domů. 

V boji proti uprchlické krizi chce navíc Hušák ještě přitvrdit. Ve svém programu tak vyzval k lepšímu vyzbrojení českých občanů. Zastřešujícím heslem pro tuto agendu se stalo heslo „Kulomet do každé rodiny“.

Zbytečná je podle bývalého vrcholového manažera rovněž jakákoli agenda spojená s ochranou životního prostředí. Zejména procedura EIA, která u staveb posuzuje jejich ekologickou zátěž, by tak navrhl do budoucna zrušit. 

Aleš Hušák je český právník a manažer. Ve funkci šéfa Sazky působil v letech 1995-2011. V roce 2011 se pod jeho vedením společnost SAZKA dostala do insolvenčního řízení a byl na ni prohlášen konkurz. Kvůli pádu Sazky Hušáka dokonce žalovala Česká unie sportu  (dřívější ČSTV) o téměř miliardu korun za to, že svým jednáním poškodil dobré jméno sportu. 

Podle žaloby se Hušák choval v roli šéfa Sazky jako „diktátor“. Potíže společnosti za jeho vedení odstartovala výstavba multifunkční arény, která vznikla pro mistrovství světa v hokeji před 11 lety. Původní odhad její ceny 2,75 miliardy se vyšplhal na devět miliard korun. Podle sportovní unie byla celá stavba financována z cizích zdrojů, což vedlo k zadlužení Sazky a jejímu pozdějšímu pádu. Městský soud v Praze ovšem žalobě nevyhověl. 

V době své vlády nad Sazkou dostával Hušák několikamilionový měsíční plat. Hušákovi mělo být po odchodu ze společnosti vyplaceno jako odchodné 73 milionů korun, tyto peníze ovšem nakonec nedostal. 

Čtěte také: Exšéf Sazky Hušák nemusí platit sportovcům miliony, rozhodl soud

Sdílet:

Hlavní zprávy

Deset let od skoku Ivety Bartošové

KOMENTÁŘ

V pondělí 29. dubna uplyne přesně dekáda od chvíle, kdy zemřela zpěvačka Iveta Bartošová. Kdy nedaleko svého domu skočila pod vlak, a kdy se tak završil jeden ...

00:07
×

Podobné články