2 Nový iphone

Apple představil tři nové iphony. iPhone X rozezná majitele podle tváře

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Americká společnost Apple pořádala svoji pravidelnou mediální prezentaci. Firma představila řadu nových výrobků včetně tří nejnovějších iPhonů. Nejrevolučnější z nich (iPhone X) českého spotřebitele přijde na 35 tisíc korun. Legendární telefon iPhone letos oslavil desetileté výročí od uvedení na trhu.

Apple zatím odhalil dva nové iPhony, jsou to nástupci loňské sedmičkové řady. Nesou názvy iPhone 8 a 8 Plus. První má 4,7palcový displej, druhý 5,5palcový.

Velikosti jsou identické jako u loňských modelů, podobný je i vzhled. Počítá se s tradičními barevnými provedeními.

Největší novinkou je však iPhone X, který má AMOLED obrazovku bez rámečků a uživatele rozezná podle tváře. Při samotné prezentaci se však telefon při pohledu svého uživatele neodemkl. Telefon svým vzhledem připomíná spíše telefony Samsung a Xiaomi. Kritici podotýkají, že některé prezentované novinky jako například bezdrátové nabíjení, používá úspěšně již několik let konkurence.

Model iPhone X má skleněný povrch na přední i zadní straně, řekl na prezentaci ředitel Applu Tim Cook. Displej přístroje má úhlopříčku 5,8 palce (14,7 centimetru). Telefon je vyroben ze skla a nerezové oceli, což má zajistit voděvzdornost a odolnost vůči prachu.

Přístroj už také nemá domovské tlačítko, takzvaný home button, které bylo dosud charakteristickým znakem iPhonu. Místo toho lze telefon uvést do provozu poklepáním na obrazovku.

Cena přístroje iPhone X začne na 999 dolarech (asi 21.800 Kč). Příjem objednávek zahájí Apple 27. října s tím, že zboží slibuje zasílat od 3. listopadu.

Firma v novém sídle v Cupertinu představila i další dva telefony, a to iPhone 8 a iPhone 8 Plus. První má úhlopříčku displeje 4,7 palce a druhý 5,5 palce. Oba mají některé vlastnosti jako iPhone X, ale jsou levnější a zákazníci je mohou získat již tento měsíc.

Kromě nového iPhonu firma zatím představila novou verzi hodinek Apple Watch, Apple TV či detaily domácího chytrého reproduktoru HomePod.

Investoři mají velkou důvěru v nový přístroj a věří, že oživí prodej Applu po nedávném propadu. Akcie Applu díky tomuto očekávání v posledních měsících stouply na nové rekordy.

Letos poprvé se prezentace uskuteční v novém sídle firmy v Cupertinu. Nová centrála je jedním z posledních plánovaných projektů spoluzakladatele firmy Steva Jobse.

Čtěte také: Apple 12. září představí nový iPhone a další přístroje

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.