1

Ministryně Marksová by měla kvůli nečinnosti v kauze Evy Michalákové rezignovat

Krajský soud v norském hlavním městě Oslo potvrdil rozhodnutí nižší instance a odmítl se zabývat odvoláním Evy Michalákové. Tím souhlasil s jejím zbavením rodičovských práv k synům Davidovi a Denisovi na návrh norského úřadu sociální péče Barnevernetu. Tento rozsudek je pravomocný, ale Eva Michaláková svůj boj nevzdává a bude podávat dovolaní k Nejvyššímu norskému soudu.

A když ani to nepomůže, tak věřím, že uspěje u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku, který v současné době řeší dalších 8 podobných případů.Tento verdikt považuji za nehorázný. České ženě byly odebrány její děti kvůli podezření z týrání a sexuálního zneužívání, které ovšem policejní vyšetřování nepotvrdilo. Takže správným důsledkem měla být omluva Barnevernetu a vrácení dětí jejich biologické matce.

To se však nestalo a soud tuto loupež schválil. Také kvůli absurdnímu argumentu, že oba synové si už zvykli ve svých pěstounských rodinách a k matce zpátky nechtějí. A asi ani k sobě navzájem a starší David určitě nechce ani zavolat dědečkovi, jehož fotku stále má u postele.Za skandální považuji také pasivní vystupování ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) a zvláště ministryně Michaely Marksové v této kauze. David a Denis Michalákovi jsou českými občany a tak bych čekal od státních úředníků daleko větší aktivitu v zabránění jejich únosu, ne pověřování ředitele Úřadu pro mezinárodně-právní ochranu dětí Zdeňka Kapitána, aby napadl u Ústavního soudu rozhodnutí hodonínského krajského soudu, který chtěl, aby se kauza řešila v ČR a ne v Norsku.

Jsem dokonce přesvědčen, že paní ministryně záměrně hází Evě Michalákové klacky pod nohy, protože také zametla pod koberec mezinárodní smlouvu s Norskem, o jejíž vytvoření žádali sami norští diplomaté a rozhodně nebyla nadbytečná. I ta mohla výrazně pomoci.Její chování si vysvětluji tím, že v Norsku panuje neomarxistický systém, podle kterého o výchově dětí nerozhodují rodiče, ale toto právo si uzurpuje všemocný stát prostřednictvím Barnevernetu. A když se člověk pozorně podívá na návrh rodinné politiky MPSV, tak zjistí, že inspirace modelem této skandinávské země je zřejmá. Jedná se o útok na tradiční rodinu, kdy rodiče, kteří se chtějí věnovat výchově dětí a obětují kvůli tomu i profesní kariéru, mají přijít o slevu na daních ve výši 24 800 Kč ročně. Naopak jsou preferovány mateřské školy, do kterých by měly docházet děti už od dvou let.Z těchto důvodů a hlavně kvůli nečinnosti v záležitosti dětí paní Michalákové vyzývám ministryni Marksovou k abdikaci.Tomáš Zdechovský,europoslanec (KDU-ČSL)
 


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.