1 Televizní výchova patriotů

Ruská TV pro děti: výchova k vlastenectví, ochrana před Západem

, NOVÉ

Témata: ,

Ruská vláda chystá nový televizní kanál pro děti a mládež, který má za cíl jediné – vychovat z mladé generace správné ruské patrioty. Kreml ve vlastenecké výchově ruských dětí vidí prostředek, jak čelit „podvratné činnosti“ Západu, uvedlo Rádio Svobodná Evropa.

Již nyní ruské státní televize svým divákům servírují denní dávku vlasteneckých pořadů, nyní „televizní osvěta“ zacílí i na mladší generaci. Ruská vláda totiž odsouhlasila zřízení státem financovaného televizního kanálu, který má v dětech budovat patriotismus.

Ruský prezident Vladimir Putin se již několikrát nechal slyšet, že mladí lidé by měli být podporování v lásce k vlasti s tím, že patriotismus je účinnou obranou proti západním snahám destabilizovat Rusko.

Čtěte také: Rusko hrozí, že zákaže Google, Twitter a Facebook

Myšlenku vytvořit televizi pro děti představil veřejnosti Viktor Vodolackij z vládnoucí strany Jednotné Rusko. Podle Vodolackého pověřil místopředseda vlády Sergej Prichodko ministerstvo školství, aby televizní kanál zřídilo.

„Experti už připravují konkrétní návrhy, jak správě vykonávat informačně-vlasteneckou práci s dospívajícími,“ řekl Volodackij pro ruský deník Izvestija s tím, že televize má vysílat například talk-show pro mládež, vzdělávací programy, zpravodajství a další programy.

Investice do vlastenectví? Stamiliony rublů

Vznik televizního kanálu pro děti je součástí širšího programu pro roky 2016-2020, který má vychovávat mládež k vlastenectví. Vláda plánuje do tohoto programu investovat 1,8 miliard rublů (asi 880 milionů Kč).

Putinova snaha vzbudit v mladých Rusech více patriotismu není nic nového. Například v roce 2004 nechal Putin zformovat mládežnickou organizaci „Naši“, která měla za cíl mobilizovat především venkovskou mládeže proti tehdejší opozici. V současné době Kreml podporuje například skupiny StopCham nebo MediaGvardija, která se snaží očistit internet od „nebezpečného obsahu“.

Čtěte také: Liberální novináře deportujme do Česka, vyzývá Kreml ruský politik

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.