1 Střelba ve Francii

Tragický osud. Zastřelený policista zasahoval už při masakru v Bataclanu

, NOVÉ

Témata: ,

Nešťastný osud. Policista, kterého zastřelil útočník ve čtvrtek večer v centru Paříže, byl jedním ze zasahujících mužů při předloňském teroristickém útoku v klubu Bataclan, kde zemřelo devadesát lidí. Na seznam obětí teroristů se nyní zapsal i on.

Policista Xavier Jugelé byl zastřelen ve čtvrtek večer na rušné třídě Champs-Elysées. Útočník zastavil vozem na světelné křižovatce vedle policejního auta. Útočník, později identifikován jako Karim Cheurfi, pak zahájil palbu kalašnikovem.

Jugelé měl podle listu The Independent být jedním z policistů, kteří zasahovali v klubu Bataclan. Série šesti teroristických útoků se odehrála v listopadu v roce 2015. Při útocích zemřelo 129 lidí a 350 bylo zraněno.

Do klubu se po roce vrátil při jeho znovuotevření. „Dnes jsme se tu sešli jako svědci,“ řekl Jugelé časopisu People. „Jsme tu proto, abychom bránili naše občanské hodnoty. Tento koncert je oslavou života. Řekněme ne teroristům,“ řekl policista časopisu People.

Přátelé zastřeleného policisty měli časopisu Marianne říct, že byl aktivní ve službě šest let a během této doby podnikl i dvě cesty do Řecka, kde pomáhal tamním policistům s uprchlíky.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Jugelé se tak stal jedním ze zabitých francouzských policistů, na které islamisti útočí od roku 2012. V minulosti se odehrála vražda policisty a jeho ženy na severu Paříže, mačetový útok před Louvrem nebo útok na letišti Orly.

Čtěte také:

Střelec z Paříže měl v autě korán. Útok ovlivní volby, zní ze všech stran

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.